Spovedník Alžbety II., ktorý sa stal katolíkom: „Uvedomia si bezverci, že pôžitkárstvo nie je ideologicky dostatočne silné, aby čelilo islamskej expanzii?“ -

Spovedník Alžbety II., ktorý sa stal katolíkom: „Uvedomia si bezverci, že pôžitkárstvo nie je ideologicky dostatočne silné, aby čelilo islamskej expanzii?“


13. novembra 2023
  Krátke správy

Dr. Gavin Ashenden býval protestantským pastorom, a tiež bol jedným zo spovedníkov samotnej kráľovnej Alžbety II. Po tom, čo pozíciu spovedníka opustil, využil možnosť stať sa katolíkom. Možnosť ľahšie prejsť do katolíckej Cirkvi z Anglikánskej bol dar Benedikta XVI. Veľkej Británii. Podľa Dr. Ashendena dokážu len kresťania čeliť hrozbe islamu, ktorý v týchto dňoch ovládol ulice Londýna.

Ilustračný obrázok, zdroj: peoplesdispatch.org

Dr. Ashenden, mimochodom tiež prispievateľ do časopisu Catholic Herald, rozpovedal vo svojom programe na platforme YouTube príbeh o tom, ako sa mu v londýnskom metre pred pár dňami vyhrážal mladý moslim, aby mu starší pán „uhol z cesty, inak dostane“. Pán Ashenden bol prekvapený, nikdy predtým sa mu nič podobné neprihodilo, no šiel ďalej bez zmeny smeru „modliac sa za jeho dušu“. Nakoniec ku konfliktu nedošlo, no srdce mal v krku až do večera.

V USA je množstvo progresívnej mládeže na strane Palestíny. Podľa Dr. Ashendena sú ovplyvnení kritickou rasovou teóriou a Palestíncov vnímajú ako „čiernych“, kým Židia sú pre nich „belosi“. No a, samozrejme, podľa neomarxistickej teórie progresivistov „belosi vždy utláčajú černochov“. Je to však predovšetkým Veľká Británia, kto má najväčší problém s ulicami ovládnutými islamom. Dr. Ashenden hovorí:

Protestujúci vyjadrujú antipatiu k „antimoslimskej kultúre“ – ako ju vnímajú. Na hlavnej ulici v Londýne sú modlitbové stretnutia za účasti tisícov modliacich sa moslimov kľačiacich na ceste pred sídlom premiéra… Ide rovnako o vyjadrenie moci, ako aj piety.“

Bývalý spovedník kráľovnej upozorňuje, že po páde Železnej opony vznikli dve publikácie, ktoré ovplyvnili myslenie ľudí na generácie dopredu. Jednou bol Koniec dejín Francisa Fukuyiamu, podľa ktorej nastal konečný globálny triumf kapitalizmu. „Už nikdy nebude vojen, všetka energia národov sa bude vybíjať vo volebnom procese,“ mienil vtedy Fukuyiama. Avšak v rovnakom čase bola vydaná aj druhá kniha a to Zrážka civilizácií Samuela Hungtingtona. Gavin Ashenden hovorí:

Podľa Hungtingtona sa budú budúce vojny viesť po civilizačných líniách. Menoval 9 civilizácií ako latinsko-americkú, ortodoxnú, čínsku, islamskú, hinduistickú, budhistickú, japonskú. Avšak jedným z najkontroverznejších tvrdení Huntingtona bolo, že zvlášť islam má krvavé hranice, že predovšetkým islamská kultúra je násilná na svojich hraniciach s inými kultúrami.

Zrážka civilizácií bola establišmentom rýchlo odsúdená, keďže ten sa snažil islam vykresľovať ako tzv. „náboženstvo mieru“. Dr. Ashenden si všíma hnev moslimov v britských uliciach kvôli tomu, že „sa Izrael bráni“ po tom, čo „Palestína chladnokrvne zabila 1400 mužov, žien a detí na začiatku októbra“. Brit pokračuje:

Ako reagovali moslimovia na to, že Assad zavraždil 500-tisíc moslimov v Sýrii? Koľko miest bolo hore nohami kvôli solidarite s nimi? Ani jedno. Koľko miest bolo hore nohami kvôli solidarite s 230-tisíc moslimami, ktorí zomreli v konflikte v Jemene? Ani jedno. A koľko po tom, čo 24-tisíc moslimov bolo zmasakrovaných v Mjanmarsku? Odpoveď je ani jedno.

Podľa autora tu teda nejde ani tak o „súcit s trpiacimi Palestíncami“, ako skôr o nenávisť k Židom. A všíma si aj ďalšie veci: že Libanon, ani Egypt, ani žiadna iná okolitá moslimská krajina neboli ochotné prijať žiadnych moslimských utečencov z Gazy. Ak však máme veriť Hungtingtonovi, moslimovia nenávidia nielen Židov, ale aj západnú civilizáciu (kresťanov označujú ako „bratrancov Židov“, či ako „križiakov“). Ľudia na Západe však tomuto zjavnému útoku zo strany islamu v dnešnej dobe akosi nevedia čeliť. Dr. Ashenden:

Zdá sa, že najväčšou slabinou západnej civilizácie (tvárou v tvár islamu v uliciach) je to, že sa vzdala viery, ktorá ju stvorila. Dobrovoľne a s radosťou sa oddelila z katolicizmu a kresťanstva… Uvedomia si bezverci, že pôžitkárstvo nie je ideologicky dostatočne silné, aby čelilo islamskej expanzii a jej misionárskej expanzii?

Hrozí, že ak sa bezverci nezobudia, Západ bude čeliť buď woke tyranii, alebo islamskej tyranii. Pritom len v kresťanstve je „sloboda svedomia, sloboda výberu, dôstojnosť jednotlivca stvoreného na Boží obraz, odpustenie a prísľub základných práv, ktoré považujeme za isté“. Ježišovo posolstvo je podľa Dr. Ashendena ďaleko príťažlivejšie, ako posolstvo vojnychtivého Mohameda, či genderizmu.

Nie sme ani tak uprostred zrážky civilizácií“, zakončuje autor svoj videopríhovor, „ako skôr uprostred konfliktu bohov.“

MG

Zdroj: youtube Dr G Ashenden, titulný ilustračný obrázok, zdroj – peoplesdispatch.org


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Najsvätejšie Srdce Ježišovo a modlitba svätého ruženca

Kardinál Burke v prejave na Kolégiu sv. Tomáša Akvinského: Revolúciu podporujú zvnútra Cirkvi aj tí, ktorí sú povolaní pásť stádo!

Harrison Butker – športovec a tradičný katolík – predniesol reč, ktorá šokovala spohanštenú Ameriku

Možný zázrak v Lurdoch? Takmer úplne slepej žene sa vrátil zrak