Španielsky arcibiskup o migrantoch a eurovoľbách: „V Španielsku nie je miesto pre každého. Neexistuje tu žiadna strana reprezentujúca sociálne učenie Cirkvi“ -

Španielsky arcibiskup o migrantoch a eurovoľbách: „V Španielsku nie je miesto pre každého. Neexistuje tu žiadna strana reprezentujúca sociálne učenie Cirkvi“


14. mája 2024
  Krátke správy

Rozhovor, ktorý poskytol portálu InfoVaticana arcibiskup z Ovieda, Mons. Jesús Sanz Montes, vyvolal veľkú nevôľu ľavicových a liberálnych prúdov v politike aj v Cirkvi. Arcibiskup si totiž dovolil spochybniť „vítaciu“ mantru európskych globalistov, ako aj pápeža Františka ohľadom migrantov, ktorá sa nesie v obligátnom duchu aktuálneho pontifikátu a znie rovnako ako pri heretikoch a pohanoch – Todos, todos, todos

Zdroj: youtube.com

Nápad, žeby sa mali migranti dostaviť do Európy a Španielska „todos“ však nezdieľa oviedsky arcibiskup. Na otázku InfoVaticana ohľadom najnovšej iniciatívy mimovládnej organizácie s názvom Ľudová iniciatíva za legalizáciu, angažujúcej sa za prijatie a legalizovanie ďalšieho pol milióna (!) nelegálnych migrantov v Španielsku, odpovedal:

V Španielsku nie je miesto pre každého. V Španielsku je priestor pre tých, ktorí užitoční. Nemôžeme v pozitívnom zmysle všetkým povedať nech prídu, pretože nie všetci sú potrební. Prial by som si, aby sme vyhoveli všetkým, ktorí to potrebujú k dôstojnému životu a k možnosti prežitia, ale faktom je, že tu nie je miesto pre všetkých. Možno je to viac pravda, ako si pripúšťame, ale nie všetci sa nám hodia.

A po druhé, v rámci tohto druhu dobromyseľného otvárania sa sem môžu vkĺznuť nežiaduci ľudia. Pretože prichádzajú s teroristickými úmyslami, pretože prichádzajú s ich pokútnym obchodovaním, obchodovaním s bielymi ženami, obchodovaním s drogami, obchodovaním so zbraňami, atď… Takže verím, že máme právo a povinnosť stanoviť kritériá, nariadenia, povedať úprimne, koľkých sme ochotní prijať a s akými pravidlami hry to urobíme. Ak existuje zákon, ktorý to v tomto zmysle upravuje, podporujem ho. Nesmieme upadnúť do takého vítacieho populizmu, ktorý skončí vítaním toho, o čo nemáme záujem.“

Veľmi otvorene sa vyjadril aj k téme volieb do Európskeho parlamentu a na otázku ohľadom toho, či dnes existujú nejaké limity a usmernenia pre katolíkov ohľadom volieb priznal, že nie, lebo neexistuje ani striktne katolícka strana, ktorú by mohli katolíci preferovať:

Nie, lebo neexistuje žiadna politická formácia, ktorá by zahŕňala našu tradíciu. Neexistuje žiadna kresťanská formácia, prezentujúca sociálne učenie Cirkvi. Pretože neexistuje žiadna politická strana, ktorá by bola politickou rukou katolíckej Cirkvi. Áno, v politike sú kresťania. Ale samozrejme, nie všetky strany sú rovnako blízke alebo vzdialené tomu, čo nazývame kresťanskou tradíciou a sociálnou náukou Cirkvi.

Aj tých, ktorí sú k tej morálnej hranici najbližšie, dobre, podporím ich, ale vediac, že ma nezastupujú vo všetkom. A tých, ktorí sa tejto tradícii stále viac vzďaľujú, tých už nebudem voliť a sú aj takí, ktorých som nikdy nevolil a ani to neplánujem. Prečo? No pre vzdialenosť a neprekonateľný rozdiel medzi tým, v čo morálne verím na základe mojej kresťanskej tradície a na základe sociálnej náuky Cirkvi a medzi touto starou Európou, ktorá má už len slabo zalievané kresťanské korene.“

Po niekoľkých dňoch, ako si ľavicové a liberálne médiá rozhovor všimli, sa ozval obligátny pokrokový kvikot. Ľavicový El Diario alebo El Plural, či liberálne La Voz de Asturias vytiahli do boja proti tmárstvu a sociálne siete zaplavila vlna urážok. Arcibiskup bol obvinený z toho, že jeho výroky pripomínajú národno-konzervatívnu stranu Vox.

Noviny El Plural uviedli, že „arcibiskup z Ovieda útočí na imigrantov“, má „ultrakonzervatívne názory“ a blíži sa „krajne pravicovej strane Vox“. Dvojdielny rozhovor arcibiskupa s portálom InfoVaticana označili ľavicovo-liberálni ctitelia nebinárneho umenia za „hororovú minisériu“.

Portál Equo de Asturia uviedol, že arcibiskupov príklon k politickému radikalizmu je „čoraz evidentnejší“. Pokrokový moderátor Fernando Gonzales zase prišiel s „neošúchanou“ invektívou o zbohatlíckom prelátovi a uviedol „silný“ protiargument v otázke migrácie – arcibiskup vraj rád hromadí majetky.

Baskický socialistický poslanec Daniel Senderos uviedol na margo arcibiskupových názorov, že je „zdesený“. S veľkým múdrom prišiel aj bývalý poslanec za stranu Podemos, Pablo Echenique, ktorý uviedol:

Štatisticky je oveľa pravdepodobnejšie, že kňaz spácha trestný čin sexuálneho napadnutia neplnoletých, ako migrant trestný čin. Z hľadiska bezpečnosti občanov by bolo efektívnejšie deportovať kňazov, než sprísňovať imigračnú politiku.“

Zaiste, Malmö, Marseille, Neapol, Birmingham, Hamburg aj Brusel sú plné kňazských gangov, ktoré prepadávajú ženy, znásilňujú, predávajú drogy, obchodujú s otrokyňami, lovia malých chlapcov z Ukrajiny do pederastických salónov a na adopciu pre nebinárne páry, kšeftujú so surogátnym materstvom a s ľudskými orgánmi. Možno by bolo vhodné usporiadať referendum v daných oblastiach a opýtať sa, či by nechceli vymeniť všetkých tých milých a dobrých migrantov za zlých a zločinných kňazov. A možno by boli miestni aj globálni slniečkári opäť nemilo prekvapení z reakcie plebsu, ako to už tak pri každej „populistickej“ voľbe býva zvykom.

V každom prípade reakcia „elít“ je zrejmá a my môžeme len konštatovať, že pokiaľ sú zdesené, tak už bol najvyšší čas a dúfať, že podobné „hororové minisérie“ biskupských rozhovorov budú zdarne pokračovať a dočkáme sa ich aj na Slovensku.

BM

Zdroj: InfoVaticana, titulný ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Najsvätejšie Srdce Ježišovo a modlitba svätého ruženca

Kardinál Burke v prejave na Kolégiu sv. Tomáša Akvinského: Revolúciu podporujú zvnútra Cirkvi aj tí, ktorí sú povolaní pásť stádo!

Harrison Butker – športovec a tradičný katolík – predniesol reč, ktorá šokovala spohanštenú Ameriku

Možný zázrak v Lurdoch? Takmer úplne slepej žene sa vrátil zrak