Šokujúca správa portálu The Pillar: Vatikán chce donútiť biskupa Stricklanda k rezignácii! -

Šokujúca správa portálu The Pillar: Vatikán chce donútiť biskupa Stricklanda k rezignácii!


12. septembra 2023
  Krátke správy

Podľa informácií, ktoré poskytol katolíckemu portálu The Pillar nemenovaný vysoký predstaviteľ Dikástéria pre biskupov, sa Vatikán v sobotu rozhodol pre rezignáciu biskupa Stricklanda. Očakáva sa, že pápež František ho k nej vyzve už čoskoro.

Vysoký úradník uviedol: „Na programe je situácia biskupa Stricklanda a očakáva sa, že Svätý Otec ho požiada o rezignáciu – také bude určite odporúčanie, ktoré mu bude predložené. Konsenzus v dikastériu je taký, že bude vyzvaný, aby zvážil rezignáciu. To bola podstata diskusie medzi členmi dikastéria.“

Biskup Joseph Strickland
zdroj: youtube.com

Biskup Strickland, ktorý sa stal známy svojimi konzervatívnymi postojmi už v čase pandemickej hystérie, najnovšie varoval svojich veriacich v dvoch pastierskych listoch pred možnými výsledkami októbrovej Synody v Ríme. Upozornil ich, že liberálne a progresivistické kruhy v Cirkvi sa snažia na Synode presadiť zmeny v katolíckom učení a morálke, ktoré sú v rozpore s doterajším učením Cirkvi. Pripravil ich aj na to, že pokiaľ tieto inovácie odmietnu, môžu byť pejoratívne označení pokrokármi ako „schizmatici“.

Na portáli Christianitas.sk sme o týchto listoch informovali tu:

https://christianitas.sk/biskup-strickland-v-pastierskom-liste-synoda-prinesie-novoty-musime-ich-odmietnut-ak-odporuju-viere-aj-keby-nas-nazyvali-schizmatikmi/

https://christianitas.sk/liberalni-katolici-obvinili-scotta-hahna-zo-schizmy-za-to-ze-podporil-biskupa-stricklanda/

https://christianitas.sk/biskup-strickland-potvrdil-svoje-stanovisko-k-synode-je-to-synoda-zmatku-pripomenul-pritom-sv-pia-x-a-jeho-boj-s-modernizmom/

Je zrejmé, že pre progresívne sily, ktoré dnes ovládajú Vatikán aj americký episkopát, je Strickland krajne nepohodlným mementom nemennosti katolíckeho učenia. Navyše sa mal biskup Strickland zúčastniť Fóra života v Ríme, ktoré organizuje portál LifeSite News a na ktorom sa zúčastní aj kardinál Müller. Toto fórum, spolu s každoročnou púťou tradičných katolíkov do Ríma, koliduje časovo s vyhlásenou Synodou biskupov a vatikánski úradníci ju zrejme vnímajú ako istý druh konzervatívnej „truc-synody“. Preto je pravdepodobne ich hlavnou snahou eliminovať počet prominentných účastníkov z tradicionalisticky orientovaného krídla.

Na Fóre života sa mal zúčastniť aj biskup Schneider, ale jeho účasť bola údajne na nátlak z Vatikánu nakoniec zrušená. Budú aj teraz určité kruhy tvrdiť, že za tým stála kampaň Nadácie Slovakia Christiana, ktorá sa rozhodla „zneužiť“ biskupa?

Vatikánsky úradník z Dikastéria pre biskupov ku kauze Strickland pre portál The Pillar dodáva: „V závislosti od toho, ako biskup zareaguje, možno silu tejto výzvy zvýšiť.

Čo v preklade znamená: pokiaľ biskup odmietne rezignovať, tlak na jeho osobu sa zvýši.

Portál The Pillar už predtým informoval, že zdroje oboznámené s apoštolskou vizitáciou u biskupa Stricklanda, ktorá prebehla začiatkom roka na podnet Vatikánu, uviedli, že predstavitelia diecézy a duchovní, s ktorými sa v rámci vyšetrovania viedli rozhovory, boli požiadaní o akceptovanie jeho potenciálneho odstúpenia a o mená možných nástupcov.

Pápež sa 9. septembra stretol s americkým členom Dikastéria pre biskupov, kardinálom arcibiskupom Robertom Prevostom a kardinálom arcibiskupom Christophom Pierrom, apoštolským nunciom v USA. Títo preláti predložili pápežovi výsledky apoštolskej vizitácie. Ďalšími americkými členmi Dikastéria pre biskupov sú notorickí liberáli – kardinál Cupich z Chicaga a kardinál Tobin z Newarku.

Nemenovaný zdroj otvorene uviedol, že „stredobodom vizitácie“ boli „komentáre o pápežovi a synodálnosti“. Potom však starostlivo dodal, že „existujú aj obavy týkajúce sa riadenia, finančných záležitostí, základnej obozretnosti“.

Zaiste, už chýba len fiatkový slogan o korupcii a mafii… To vždy zaberie…

Pápež sa chce podľa zdroja zatiaľ vyhnúť priamemu odvolaniu (pochopiteľne, je lepšie, ak to prebehne bez hlasného škandálu) a tak chce najprv biskupa Stricklanda „presviedčať“.

Zdá sa, že obľúbené heslo pápeža Františka: „Všetci, všetci, dovnútra!“ sa síce týka homosexuálov, transsexuálov, rozvedených, heretikov, pohanov a ateistov, ale biskupa Stricklanda zrejme nie.

Niektorí zrejme budú musieť ísť von…

BM

Zdroj: The Pillar, LifeSite News, titulný ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť

Nový dokument o pápežskom úrade: I. vatikánsky koncil sa má nanovo interpretovať, dogmy nanovo vyložiť, funkcie pápeža prehodnotiť. Čo nás ešte čaká?

Brazília: V parlamente bol predložený návrh zákona, ktorý prirovnáva interrupciu k vražde

Protestanti radi opisujú Luthera ako žiaka sv. Augustína. Luther však v skutočnosti sv. Augustínom pohŕdal