Slovenský satanista pre liberálny portál: „Satanizmus je liberálne náboženstvo“ -

Slovenský satanista pre liberálny portál: „Satanizmus je liberálne náboženstvo“


15. novembra 2023
  Krátke správy

Zatiaľ čo sa hlásna trúba liberálnych katolíkov na Slovensku trasie pred vymyslenou „hrozbou“ klerikálneho štátu (rozumej: žeby vláda vyhlásila Krista za Kráľa Slovákov, ako sa to stalo v Poľsku), ultraliberálny plátok pre mladých – Refresher – si už veselo dáva rozhovor so slovenským satanistom o tom, ako satanizmus „obohacuje“ našu krajinu.

Ilustračný obrázok, zdroj: film-rezensionen.de

To nevymyslíš, proste rok 2023 je ako z nepodareného hororu. Na jednej strane tu máme horký plač nad tým, že politik, brat milovaného kňaza, chce vyhlásiť Pána Ježiša za Kráľa Slovákov – a to zo strany liberálnych katolíkov (!!!), pričom od spomínaného príhovoru sa už stihla dištancovať aj KBS, ktorá sa vyfarbuje čím ďalej tým viac; na druhej strane už ultraliberálne krídlo pohanského Slovenska začína otvorene propagovať satanizmus.

Na svete azda neexistuje kontroverznejšia viera než satanizmus. Sú však obavy z neho naozaj opodstatnené?“, začína svoj článok na portáli Refresher ešte z marca tohto roka Lukáš Čelka. Samozrejme, odpoveď je negatívna – teda netreba sa ničoho báť – a dôkazy o tom podáva mladý satanista Oliver, s ktorým urobil portál rozhovor, aby jeho čitatelia „lepšie pochopili filozofiu tohto náboženstva“.

Satanista Oliver začína s tým, že satanizmus je oveľa liberálnejším „náboženstvom“ (čo je, samozrejme, „super“) ako iné náboženstvá. „Satanizmus bol v istom čase útočiskom pre homosexuálov, keďže ich v našich komunitách akceptovali bez ohľadu na to, s kým spávajú,“ hovorí mladík o otrokoch dúhovej ideológie, ktorá pre kresťanstvo údajne nepredstavuje žiadnu hrozbu.

Samozrejme, Oli presviedča čitateľov, že satanisti nemajú nič proti kresťanom a dokonca ani nepália ich Bibliu. Ba čo viac, nie je pravda, žeby boli satanské rituály plné násilia a krvi. Sú len plné… orgií? Satanista pre Refresher:

LaVey, autor Satanskej Biblie, prišiel s teóriou, že ani počas čiernych omší nevychádzala energia z krvi, ale z bolesti človeka, a preto sa ju rozhodol nahradiť sexuálnou energiou. Tu vlastne prichádza do hry aj celkový ošiaľ týkajúci sa satanistických orgií.

Oliver hovorí, že i českí satanisti sa pokúšali o „orgie“, ale že im to „nevyšlo“. Ďalej túto tému, našťastie, nerozoberá.

Asi 25-ročný muž potom vysvetľuje, že sú dva smery satanizmu – luciferiánsky a laveyov (odvodený od zakladateľa satanskej cirkvi) – a že on sám je stúpencom LaVeyovej línie, ktorá v diabla vlastne ani neverí a verí „len v človeka samotného“.

Ide o egocentrickú filozofiu, ktorá hovorí, aby boli ľudia samými sebou, a pokiaľ svojím správaním nikoho priamo negatívne neovplyvňujú, môže im byť jedno, čo robia. Zjednodušene: je to viera v seba samého, ktorá úplne odmieta všetky kresťanské postavy,“ hovorí o svojej „inšpiratívnej“ viere Oliver. A ako sa vlastne dostal ku satanizmu? Skrze filmy a seriály:

Už ako malého chlapca ma bavilo pozerať rôzne seriály a filmy s okultnou tematikou. Fascinovala ma aj symbolika, čiže rôzne pentagramy a pentakly. Keď som bol v šiestom ročníku na základnej škole, spolužiačka mi podarovala náramok s pentagramom. Deti v mojom okolí si všimli, že ho nosím, a začali ma posielať do pekla či pokrikovať po mne, že som satan.“

Nuž, a už to išlo. Nakoniec sa mladý Oliver stal verným synom cirkvi – tej LaVeyovej. Údajne neverí ani v diabla, ani v Boha, len v „seba“, na čo však potrebuje okultné zaklínadlá a rituály. A, samozrejme, pentagram zavesený na krku.

Nemusíme dvakrát hádať, aby sme sa dovtípili, komu Oli a kamoši z jeho sekty asi tak hodili hlas v nedávnych voľbách. A je zarážajúce, že liberálni katolíci preferovali vládu, v ktorej by bola táto strana vo vedúcej úlohe. Ale aspoň by sme neboli „klerikálnym štátom“, všakže.

MG

Zdroj: Refresher, titulný ilustračný obrázok, zdroj – film-rezensionen.de


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť

Nový dokument o pápežskom úrade: I. vatikánsky koncil sa má nanovo interpretovať, dogmy nanovo vyložiť, funkcie pápeža prehodnotiť. Čo nás ešte čaká?

Brazília: V parlamente bol predložený návrh zákona, ktorý prirovnáva interrupciu k vražde

Protestanti radi opisujú Luthera ako žiaka sv. Augustína. Luther však v skutočnosti sv. Augustínom pohŕdal