Slovenský misionár z Mozambiku odmietol poskytnúť rozhovor Katolíckym novinám. Dôvodom bol text o zbierke na zbrane pre ukrajinskú armádu -

Slovenský misionár z Mozambiku odmietol poskytnúť rozhovor Katolíckym novinám. Dôvodom bol text o zbierke na zbrane pre ukrajinskú armádu


17. mája 2024
  Krátke správy

Slovenský misionár Peter Pagáč, ktorý pôsobí v Mozambiku a je známy aj našim čitateľom z príspevkov na youtubovom kanáli Fatima TV, sa rozhodol reagovať na text v Katolíckych novinách, ktorý bol nedávno zverejnený a zaoberal sa témou dobrovoľnej zbierky slovenských občanov na zbrane pre ukrajinskú armádu:

https://www.katolickenoviny.sk/ komentar/category/komentar/article/zbierat-sa-na-municiu.xhtml

Slovenský misionár Peter Pagáč, pôsobiaci v juhoafrickom Mozambiku
zdroj: archív youtubový kanál Fatima TV

Keďže Katolícke noviny plánovali s Petrom Pagáčom publikovať rozhovor o jeho misijnej práci v Mozambiku, rozhodol sa misionár reagovať na zmienený článok, s ktorým nesúhlasil razantným spôsobom. Odmietol poskytnúť periodiku rozhovor a svoje rozhodnutie zdôvodnil v správe adresovanej jednej z redaktoriek Katolíckych novín.

So súhlasom autora uverejňujeme text správy, ktorá je svedectvom o vyhranenom morálnom postoji pisateľa, ale aj o celkovej atmosfére v spoločnosti a v slovenskej cirkvi:

Ahoj Martina,

Martina dozvedel som sa, že KN uverejnili súhlasný článok s pseudozbierkou na muníciu na Ukrajinu. Martina, som zdesený, že na Slovensku existuje 1.000000 názorov proti takejto pseudozbierke a vy v KN uverejníte práve ten, ktorý ju podporuje. Je to veľká Nehanebnosť, čo ste si dovolili.

My odchádzame do Mozambiku, aby sme zachránili aspoň jeden ľudský život a vy sa tu schovávate za názor pisateľa článku, že treba podať „chlieb a palicu“.

Martina, nikdy nezabudnite prosím na to, že desatoro Božích prikázaní ešte nikto nikdy nezrušil a to hlavne prvé a piate.

Martina treba iste vedieť, že kto toto a takúto zvrátenosť podporuje pácha podľa môjho názoru ťažký smrteľný hriech a privoláva kliatbu na seba a svojich blízkych.

Ja ako Peter Pagáč nikdy nemôžem poskytnúť rozhovor KN a iným v tomto duchu zameraným.

Preberte sa Martina pokiaľ je ešte čas.

Alegria-Hallelujah 😊🇲🇿🇸🇰

***

Pokiaľ by čitatelia portálu Christianitas.sk mali záujem o svedectvo misionára Petra Pagáča, dovolíme si upozorniť, že dnes v poobedňajších hodinách pripravujeme rozsiahly rozhovor s týmto obetavým človekom, ktorý v katastrofálnych životných podmienkach súčasného Mozambiku prináša denne chorým, umierajúcim, často zúfalým a duchovne vyprahnutým obyvateľom svetlo viery a nádeje.

Redakcia Christianitas.sk

Titulný ilustračný obrázok, zdroj – archív Fatima TV


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Sv. Benno z Meissenu, biskup a apoštol polabských Srbov

Duch Svätý nás posilňuje a teší

Protirečenia ľavicovo-liberálneho myslenia alebo Hitparáda slniečkárskej hlúposti

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť