Slovenskí vincentíni organizujú už 17. ročník verejnej zbierky „Boj proti hladu“ -

Slovenskí vincentíni organizujú už 17. ročník verejnej zbierky „Boj proti hladu“


1. júna 2023
  Krátke správy

Slovenskí vincentíni pokračujú v tradícii organizovania zbierok potravín pre tých, ktorým potraviny chýbajú. Tohtoročný projekt 17. ročníka sa sústreďuje na pomoc biednym na Haiti, Hondurase, Albánsku, na Ukrajine a takisto aj na Slovensku, kde sa od volieb 2020 zhoršila sociálna situácia v mnohých rodinách. Na zbierku bude možné prispieť od 1. júna 2023 do 31. januára 2024.

Svätý Vincent de Paul berie deti pod svoju ochranu
zdroj – wikimedia commons

Pokiaľ Haiti a Honduras sú krajiny, ktoré trpia extrémnou chudobou a tu je charitatívna pomoc nesmierne potrebná, postupne sa zhoršuje situácia aj v Albánsku, na Ukrajine a ako už bolo spomenuté, aj na Slovensku. Vincentínsky projekt „Boj proti hladu“ na Slovensku pôsobí od roku 2005, pričom v posledných mesiacoch pribúda na Slovensku tých, ktorí vincentínsku pomoc dlhodobo potrebujú. Vincentíni poskytujú pomoc aj imigrantom v utečeneckých centrách.

Vincentínska zbierka „Boj proti hladu“ patrí dlhodobo medzi tzv. nízkonákladové projekty. To je možné vďaka dobrovoľníckej práci členov všetkých vetiev vincentínskej rodiny. Podľa informácií vincentínov počas 16. ročníka vyzbierali približne 220-tisíc eur, náklady pritom činili približne 5 700 eur. Najviditeľnejšou aktivitou vincentínskej zbierky je pečenie a predaj medovníkových srdiečok, zbierku však možno podporiť aj finančným príspevkom. Bližšie informácie o zbierke je možné nájsť na stránke www.bojprotihladu.sk.

Poslaním vincentínskej rodiny je v tvári každého núdzneho objavovať tvár Ukrižovaného Krista. Každá tvár je totiž obrazom Boha, ktorý sa nám predstavuje a povoláva celú vincentínsku rodinu do misijnej služby v duchu evanjeliového: „Poslal ma hlásať evanjelium chudobným.

BK

Zdroj: bojprotihladu.sk, titulný ilustračný obrázok – Svätý Vincent de Paul berie deti pod svoju ochranu, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.