Šaty novej Miss Universe boli inšpirované Pannou Máriou, svoju korunku venovala Pánovi Ježišovi -

Šaty novej Miss Universe boli inšpirované Pannou Máriou, svoju korunku venovala Pánovi Ježišovi


22. novembra 2023
  Krátke správy

Nová Miss Universe je asi najdecentnejšia a najkatolíckejšia víťazka v dejinách najprestížnejšej súťaže krásy.

Zdroj: fb KRON 4 News

V sobotu 18. novembra 2023 sa novou Miss Universe stala víťazka nikaragujskej súťaže krásy, 23-ročná Sheynnis Palaciosová, ktorá sa stala vôbec prvou Nikaragujčankou, ktorá bola korunovaná za najkrajšiu ženu planéty (a vlastne vesmíru). V Miss Universe tento rok súťažilo 84 žien a bol to už 72. ročník legendárnej súťaže.

Som kresťanka, som katolíčka a pre mňa je modlitba niečo, vďaka čomu sa cítim príjemne… Keď hovorím, vďaka Ti, Bože, je to preto, lebo korunka nie je pre mňa – je Jeho. Je pre všetkých delegátov a tiež pre moju krajinu a moju rodinu,“ uviedla nová Miss Universe.

Odborníci si všimli, že róba, s ktorou sa na pódiu objavila a s ktorou aj prijala korunku Kráľovnej krásy, sa nápadne podobá na róbu, v akej je často zobrazovaná Panna Mária. Zvlášť nápadný je modrý plášť, ktorý mala Sheynnis na sebe. Na fotografiách ukazuje už s kvetinami v ľavej ruke a jagavou korunkou na hlave smerom k nebu.

Cítim sa šťastná za svoju krajinu,“ uviedla víťazka z ťažko skúšanej Nikaraguy. „Toto víťazstvo je pre nás, náš ľud… V mojej krajine vyšli všetci ľudia do ulíc, aby oslávili túto chvíľu s vlajkou. Dáva nám radosť, dáva nám nádej, dáva nám skutočné víťazstvo.

Nová Miss Universe ďalej uviedla, že dúfa, že sa raz stane svedkom skutočne slobodnej Nikaraguy, „domovskej krajiny mojej matky“.

V Nikarague je v súčasnej dobe zavedená diktatúra sandinistického prezidenta Daniela Ortegu a jeho manželky, viceprezidentky Rosarie Murillovej. Ich režim útočí na predstaviteľov Cirkvi a veriacich zatýkaním, perzekúciou, či zmrazovaním bankových účtov. Prednedávnom médiami prebehla správa o zatknutí miestneho biskupa Rolanda Álvareza z „politických dôvodov“.

Víťazstvo slečny Palaciosovej, ako aj jej krásne slová plné nádeje a lásky k vlasti, sú preto veľkou vzpruhou nielen pre utláčaných katolíkov Nikaraguy, ale aj pre krajinu ako takú.

MG

Zdroj: Church Pop, titulný ilustračný obrázok, zdroj – fb KRON 4 News


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

List predsedovi KDH, Milanovi Majerskému

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista