Russell Brand: „Nikto nedôveruje vláde. Nikto nedôveruje médiám. Prečo sa teda čudujeme, že sa čoraz viac z nás obracia k Bohu?“ -

Russell Brand: „Nikto nedôveruje vláde. Nikto nedôveruje médiám. Prečo sa teda čudujeme, že sa čoraz viac z nás obracia k Bohu?“


10. mája 2024
  Krátke správy

Aj u nás čoraz známejší influencer sa na sociálnych sieťach pochválil, že sa dal pokrstiť. Pri krste mu nečakane asistovala iná celebrita – dobrodruh Bear Grylls! Istý dominikán sa vyjadril, že Brandova cesta je dôkazom toho, že svet „naliehavo potrebuje“ návrat ku tradícii.

Veľa ľudí pociťuje neuveriteľnú osamelosť a beznádej a hovoria si: „Ó, nie, netuším, čo mi pomôže cítiť sa lepšie“ () Postupne som si uvedomil, že žiadna materiálna vec vám nikdy nepomôže cítiť sa lepšie. Je jedno, či ste úspešný alebo slávny, keďže nakoniec – ako mi raz povedal jeden hinduistický mních – „materiálny svet ti nič nedá, Russell,“ hovorí Brand vo videu s názvom „Nikto nedôveruje vláde. Nikto nedôveruje médiám. Prečo sa teda čudujeme, že sa čoraz viac z nás obracia k Bohu?

Zdroj: youtube.com

Russell pokračuje a hovorí, že sa mu tieto slová nepáčili a že ho v skutočnosti veľmi nahnevali, ale „napokon sa potvrdilo, že sú pravdivé“. Ďalej prečítal článok z denníka Wall Street Journal:

Čoraz viac mladistvých hovorí, že veria vo vyššiu moc, alebo Boha. Asi jedna tretina 18- až 25-ročných hovorí, že viac veria ako pochybujú v existenciu vyššej moci – čo je nárast z jednej štvrtiny z roka 2021, podľa nedávneho prieskumu.“

Prečo sa svet okolo nás rozpadá, prečo vidíme okolo seba čoraz viac klamstva, prečo vidíme centralizáciu moci, vzostup autoritárstva? Nie je prirodzené, že sa ľudia začínajú pozerať po niečom irelevantnom ako po riešení?“ pýta sa filozoficky na konci videa.

49-ročný influencer sa tiež pred niekoľkými týždňami pochválil, že sa nechal pokrstiť v rieke Temži, ktorá prechádza Londýnom. Pri tomto starobylom akte, ktorý má v Anglicku veľkú tradíciu už od príchodu prvých mníchov v 7. storočí, mu asistovali dvaja priatelia – a jedným z nich bol slávny dobrodruh a survivalista Bear Grylls, ktorý je podľa bulvárneho Daily Mail „jedným z najprominentnejších kresťanov v Británii“. Grylls svojho času propagoval takzvaný „kurz Alfa“, ktorý v roku 1991 vynašiel anglikánsky pastor Nicky Gumbel, aby pritiahol ku kresťanstvu čo najviac mladých. Kurz údajne ku viere priviedol takmer 30-miliónov ľudí.

Toto je teraz moja cesta,“ nechal sa počuť Russell Brand po akte krstu. „Už teraz sa cítim neuveriteľne požehnaný a uvoľnený.“ O krste sa tiež vyjadril, že bol „nádherný“. S Gryllsom sa spoznal počas jedného televízneho projektu. Survivalista bulvárnemu denníku potvrdil, že sa ceremónie skutočne zúčastnil. Po týždni sa v jednom zo svojich videí Brand ku krstu vrátil:

Tento prvý týždeň – už ako kresťan – bol fantastický. Samotná slávnosť bola neuveriteľná. Chcem sa poďakovať Bearovi Gryllsovi a priateľovi Joeovi, týmto dvom mužom, ktorí stáli po mojom boku a sprevádzali ma pri samotnom krste.“

Ku celej záležitosti sa zaujímavo vyjadril dominikán otec Patrick Briscoe OP, ktorý pre portál oursundayvisitor.com napísal článok s príznačným názvom „Krst Russella Branda poukazuje na naliehavú potrebu tradície“. Otec Briscoe uvádza, že hoci sa Brandov krst „nejaví ako katolícky“, predsa sa influencer prednedávnom na jednom videu modlil ruženec. „Brand celkom jasne niečo hľadá. Chce nejakú kotvu, niečo starobylé“, píše dominikán.

Otec Briscoe spomína radu slávneho spisovateľa C. S. Lewisa, ktorý sa vyjadril, že ak si má nejaký hľadajúci vybrať medzi starou a novou knihou, odporúča mu starú, pretože ak by začal novou, pripadal by si akoby sa započúval do už dávno rozbehnutej konverzácie a nevedel by presne o čom je reč. Dominikán preto svoj príspevok zakončuje nasledovne:

„… dnešní mladí ľudia jednoducho musia vstupovať do rozhovoru od začiatku. Musíme sa učiť kresťanstvu zdola nahor. Potrebujeme staré knihy.

V tomto veku rýchlych zmien a meniacich sa paradigiem výzva prijať tradíciu nie je ústupom do minulosti, ale potvrdením našej identity a cieľa. Je to svetlo, ktoré nás vedie temnotou.

MG

Zdroj: Daily Mail, The Independent, oursundayvisitor.com, titulný ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com

***

Staňte sa členom Fatimského Apoštolátu!

Dostanete od nás ako časopis Spojenectvo s Máriou ako dar.

Členovia Fatimského Apoštolátu (FA) však okrem dvojmesačníka dostávajú tiež rôzne sväteniny – medailóny, brožúrky, plakety a podobne. A navyše – za členov FA sú odslúžené sv. omše a tiež sa zvlášť za nich a za nimi spísané úmysly modlia Služobnice Ducha Svätého počas celonočných adorácií, konaných v kláštore každú druhú noc.

Členstvo vo Fatimskom Apoštoláte je dobrovoľné, fatimský apoštol ho potvrdzuje svojím súhlasom a zasielaním pravidelného príspevku vo forme milodaru. Rovnako tak sa však môže fatimský apoštol kedykoľvek rozhodnúť zrušiť svoje členstvo, čo oznámi buď písomne alebo telefonicky.

Pridajte sa teda k našim pravidelným podporovateľom a staňte členmi Fatimského Apoštolátu – prihlásiť sa môžete na tel. čísle 02/222 00 777.

Svojím členstvom vo Fatimskom Apoštoláte tým najlepším spôsobom podporíte v týchto neľahkých časoch fungovanie Nadácie Slovakia Christiana, ako aj portálu Christianitas.sk a ich neúnavnú snahu o zachovanie nemenného učenia Cirkvi.

Ďakujeme!


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Najsvätejšie Srdce Ježišovo a modlitba svätého ruženca

Kardinál Burke v prejave na Kolégiu sv. Tomáša Akvinského: Revolúciu podporujú zvnútra Cirkvi aj tí, ktorí sú povolaní pásť stádo!

Harrison Butker – športovec a tradičný katolík – predniesol reč, ktorá šokovala spohanštenú Ameriku

Možný zázrak v Lurdoch? Takmer úplne slepej žene sa vrátil zrak