Rozklad katolíckej Cirkvi vo Švajčiarsku rýchlo pokračuje -

Rozklad katolíckej Cirkvi vo Švajčiarsku rýchlo pokračuje


13. novembra 2023
  Krátke správy

Joseph Maria Bonnemain, bergoglián, ultramodernista a ultraprogresívny švajčiarsky biskup z diecézy Chur, ktorého pápež František označil za „staviteľa mostov“ a ktorý má plnú pápežovu podporu od februára 2021, kedy sa ujal úradu, mení katolícku Cirkev vo svojej diecéze na progresívno-liberálno-modernistický paškvil.

Joseph Maria Bonnemain, bergoglián, ultramodernista a ultraprogresívny švajčiarsky biskup z diecézy Chur
zdroj: youtube.com

Biskup neustále vyjadruje podporu vzťahom osôb rovnakého pohlavia, dáva sväté prijímanie nekatolíkom, zrušil úrad exorcistu vo svojej diecéze a odmietol potrestať dve pseudokatolícke excentričky, ktoré koncelebrovali katolícku omšu a nekriticky chrlí do priestoru všetky bergogliánske názory.

Jedným z prvých krokov, ktoré ako biskup vo svojej diecéze urobil, bolo vydanie pro LGBTQ kódexu správania, ktorým zakazuje kňazom vyjadrovať sa negatívne na adresu homosexuálov. Časť kňazov proti nariadeniam biskupa Bonnemaina protestovala, následne sa títo kňazi stali terčom Bonnemainovej reakcie a pomsty. Bonnemain sa cielene obklopoval homosexuálmi už v minulosti a podporoval aj projekt, ktorý umožnil homosexuálnom pracovať v cirkevných inštitúciach. Postupne počas niekoľkých rokov bol dôsledne nepredlžovaný pracovný pomer v cirkevných inštitúciach dobrým katolíkom, ktorých potom nahrádzali prívržencami LGBTQ agendy.

Homosexuáli, cítiaci za sebou podporu z najvyšších švajčiarskych miest a z Vatikánu, čoraz arogantnejšie presadzujú svoje predstavy a želania. Vo švajčiarskom Bazileji LGBTQ komunita požaduje, aby miestny biskup zmenil svoj prístup k pastorácii. Požadujú, aby zmenil svoj postoj k morálke a ľudskej sexualite prijatím homosexuality. Ak tak biskup neurobí, hrozia, že zablokujú prevod peňazí zo špeciálneho cirkevného fondu, ktorý je pod ich kontrolou.

Vo švajčiarskom Luzerne LGBTQ veriaci požadujú, aby bola opustená „homofóbna“ sexuálna morálka, ak sa tak nestane a biskup Felix Gmür nesplní ich požiadavky, znížia finančné prostriedky pre celú diecézu. Švajčiarski homosexuálni cirkevní pracovníci okrem toho požadujú, aby mali rovnaké práva, aké majú homosexuálni cirkevní pracovníci v Nemecku. Už teraz sa v homosexuálnej komunite dokonca objavujú hlasy, ktoré požadujú, aby homosexuálni pracovníci cirkevných inštitúcií mohli žiť v sviatostnom vzťahu.

Švajčiarska cirkev je v chaose. V poslednej dobe ju opustilo množstvo veriacich, mnohí prešli ku Kňazskému bratstvu sv. Pia X., pretože odmietajú zásahy takých nehodných cirkevných hodnostárov, ako je bergoglián, ultraliberál a ultramodernista Joseph Maria Bonnemain z diecézy Chur. Je však smutné, keď sú znechutení slušní katolíci. Bolo by lepšie znechutiť LGBTQ komunitu a bergogliánov natoľko, aby to boli práve oni, kto opustí katolícku Cirkev a založili si vlastné LGBTQ modlitebné spoločenstvo.

Stojí tak za zváženie, či si nevziať k srdcu slová pápeža Františka, ktorý sa pozitívne vyjadruje o moslimských šiítoch aj sunnitoch a ich náboženskom odkaze a neprebrať v katolíckom prostredí práve skúsenosti šiítskych a sunnitských moslimov vo veci riešenia bilaterálnych vzťahov s LGBTQ komunitou.

BK

Zdroj: LifeSiteNews, titulný ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Trump obvinil Bidena a jeho progresívno-liberálnu kamarilu z prenasledovania katolíkov

Vatikán vo Francúzsku blokuje vysviacku piatich kňazov u Misionárov Božieho milosrdenstva. Dôvodom je tradičná liturgia

Potřeba víry a její zneužití

Hrob – kniha života