Ronaldo, bývalá brazílska futbalová hviezda, sa dal vo svojich 46 rokoch pokrstiť -

Ronaldo, bývalá brazílska futbalová hviezda, sa dal vo svojich 46 rokoch pokrstiť


19. septembra 2023
  Krátke správy

Pamätáme si ho ako jednu z hviezd Realu Madrid v zlatej ére kráľovského veľkoklubu, či ako strelca dvoch gólov, ktoré zaistili Brazílii zatiaľ posledný titul majstra sveta. Ronaldo Nazario, slávna deviatka, sa pred pár dňami dal na súkromnej svätej omši pokrstiť.

Zdroj: fb Onkuval Sportz

Dnes je pre mňa výnimočný deň, bol som pokrstený!“ – napísal na svojom instagrame zjavne s veľkou radosťou brazílsky Ronaldo.

Kresťanská viera bola pre mňa vždy fundamentálnou súčasťou môjho života, odkedy som bol malý chlapec, i keď som nebol pokrstený.

Rodičia Ronalda sa od seba odlúčili, keď mal chlapec 11 rokov.

Obnovujem svoj záväzok ísť cestou dobrej, slobodnej a spontánnej vôle veriť v Ježišovu lásku, v lásku k milosrdenstvu. Veľmi vám ďakujem, cirkevný otec Fabio de Melo zo São José, otec Dom Oswaldo a drahí krstní rodičia Amilcar a Malu,“ pokračovala ďalej správa na Instagrame. Podľa fotografií sa zdá, že na slávnosti boli prítomní okrem Ronalda len kňaz a dvaja krstní rodičia.

Otec Fabio de Melo, ktorý Ronalda pokrstil, je zrejme najznámejší „celebritný“ kňaz v Brazílii. Venuje sa totiž aj moderovaniu vlastného programu, prednáša na vysokej škole a dokonca vydal až osem vlastných hudobných platní! Otca de Mela sleduje na jeho instagrame neuveriteľných 26 miliónov ľudí – len o tri milióny menej ako samotného Ronalda.

Po sviatosti sa cítim znovuzrodený ako Božie dieťa novým, uvedomelejším a hlbším spôsobom,“ doplnil ďalej superkanonier, ktorý bol za najlepšieho hráča sveta vyhlásený hneď trikrát; Zlatú loptu vyhral dvakrát a zlatú kopačku raz. Hral tak v Barcelone, ako aj v Reale Madrid; tak v Interi Miláno, ako aj v AC Miláno, čo je pre odvekú rivalitu týchto klubov aj trochu paradoxné. Vrchol jeho kariéry prišiel v roku 2002, kedy vo finále majstrovstiev sveta v Japonsku a Južnej Kórei strelil nepriestrelnému nemeckému brankárovi Oliverovi Khanovi hneď dva góly. Bol to zatiaľ posledný triumf slávnej Brazílie na tomto najväčšom futbalovom podujatí na planéte.

Ronaldo, ktorý je dnes okrem iného vlastníkom španielskeho futbalového klubu Real Valladolid (a tiež jedného brazílskeho), už niekoľko posledných rokov signalizoval svoju blízkosť ku katolíckej Cirkvi. V roku 2016 sa zúčastnil jednej z pápežských generálnych audiencií. Rovnako tak pápežovi Františkovi venoval loptu s vlastnoručným podpisom, ktorá je dnes uložená vo vatikánskych múzeách. No a len minulý rok absolvoval známu pútnickú trasu na Camine.

Jeho zjavná konverzia je o to pozoruhodnejšia, že v minulosti viedol futbalista nie vždy príkladný morálny život. Deti má s viacerými ženami a bulvárne plátky neraz s chuťou informovali o jeho veľkých alkoholických večierkoch. Z jeho najnovších slov však cítiť akúsi hlbokú zmenu, ktorou si, ako sa zdá, prešiel len v nedávnych rokoch.

Vyzerá to tak, že sa v Brazílii, ktorá dlhodobo bojuje s rapídnym odchodom katolíkov z Cirkvi, udial malý zázrak.

MG

Zdroj: Marca, Aleteia, sport24.sk, DailyStar, titulný ilustračný obrázok, zdroj – fb Onkuval Sportz


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Po honbe na „extrémistov“ v nemeckej cirkvi prichádza podobný pohon aj v rakúskej cirkvi: Musíme zachrániť liberálnu demokraciu!

Liberálna demokracia je žalárom pre dobromyseľných a cestou do Pekla alebo Liberálna revolúcia ako nástroj diablovej vzbury

Totálny škandál na prvom Katolíckom svetovom dni detí v Ríme, organizovanom pápežom: Deťom tancoval transsexuálny umelec!

Křesťanství v pojetí Ortegy y Gasseta, II. část