Rod Dreher by považoval prípadnú Ficom vedenú vládu za konzervatívnu -

Rod Dreher by považoval prípadnú Ficom vedenú vládu za konzervatívnu


29. septembra 2023
  Krátke správy

V článku, ktorý vyšiel na portáli The European Conservative s názvom „Bratislava 2023 = Mníchov 1938?“ známy konzervatívny a čoraz populárnejší autor Rod Dreher, dnes žijúci v Maďarsku, označil prípadnú vládu Róberta Fica nielen za „protivojnovú“, ale aj za „konzervatívnu“.

Rod Dreher si všíma článok novín New York Times, ktoré sa obávajú, že sa na Slovensku môže vrátiť vláda „krajnej pravice“, ktorá by mohla byť predzvesťou „fašizmu“. Rod Dreher k tomu hovorí:

Prečo? Pretože Róbert Fico, pravicový politik, ktorý má dobrú šancu navrátiť sa k moci, je kritikom stratégie NATO ohľadom vojny na Ukrajine.

Zdroj: fb Live Not by Lies

Washingtonom je podľa autora podobný postoj vnímaný ako „mníchovská zrada“. Dreher je však na strane opatrnejšej politiky voči Rusku. Spomína na to, ako washingtonskí „jastrabi“ v roku 2001 prevolávali slávu invázii do Iraku a každý, kto sa opovážil vysloviť iný názor, bol „odsudzovaný ako zbabelec a blázon“. On sám bol tiež na strane vojnychtivých, no dnes uznáva, že sa mýlil a že pravdu mali tí, ktorí volali po opatrnejšom prístupe. Výsledky vojny v Iraku a Afganistane vníma v článku ako „katastrofické pre Ameriku i pre svet“.

Najväčší klam a vojnovú propagandu dneška vníma v tom, že „kto spochybňuje autority, je veľmi zlou osobou“. Autority aj pri vojne v Iraku a Afganistane neraz klamali a aj súčasnú situáciu na východe Európy považuje za „ďaleko komplexnejšiu“, ako ju predstavujú „propagandisti z NATO, alebo súčasného Ruska“.

Rod Dreher tiež upozorňuje na to, že podľa prieskumu Globsecu, slovenského think-tanku, len 40 % Slovákov obviňuje z vypuknutia vojny Rusko a že polovica našich krajanov považuje za skutočnú hrozbu pre bezpečnosť Slovenska Spojené štáty. Pokračuje:

Ohromujúcich 69 % (Slovákov) – najviac v strednej Európe – verí, že ďalším vyzbrojovaním Ukrajiny Slovensko „provokuje Rusko a priťahuje sa bližšie do vojny.“

Na nasledujúcich riadkoch novinár žijúci v Maďarsku upozorňuje, že svoju vinu na tom nesú aj samotné USA, ktoré si neraz rady kopnú do jeho novej domoviny. Spomína, ako americký veľvyslanec v Maďarsku, Pressman podchvíľou „očierňuje Maďarov“ kvôli ich postoju k LGBT ideológii, „ako keby radikálny pohľad na pohlavie a rodinnú štruktúru… bol základom ľudských práv, o ktorom nemožno diskutovať“. Ďalej píše:

Maďarský ľud nie je veľmi nábožensky založený, ale je sociálne konzervatívny. Slováci, na druhej strane, sú pomerne zbožní – a aspoň niektorí pociťujú odpor ku kultúrnemu imperializmu prichádzajúcemu z Washingtonu.

Autor tiež spomína svoj výstup na slovenskom Konzervatívnom samite, kde „som pobádal slovenských konzervatívcov, aby si pamätali lekcie svojho zápasu s komunizmom“. Podľa svojich slov nehovoril o „boji proti (dnešnému) Rusku“, ale o „vzdore voči novej totalite, ktorá prichádza zo Západu“. Je to „jemná totalita“, ktorá Slovákov „manipuluje, aby sa vzdali svojho náboženstva, svojich tradícií a svojej suverenity pre postkresťanskú technokraciu ovládanú zo zahraničia“. O Rusku píše, že to „určite nie je žiaden priateľ Slovenska“, no „Washington a jeho bruselský spojenec sú pre slovenské záujmy ešte väčšou hrozbou“.

Rod Dreher svoj príspevok pre The European Conservative končí slovami:

Ak si Slováci v nedeľu zvolia Ficom vedenú vládu, v západných médiách uvidíme kvílenie a škrípanie zubami o víťazstve ruskej propagandy a postupujúcom fašizme. Neverte tomu. Tak, ako ich maďarskí susedia, aj slovenskí konzervatívci, ktorí sa postavia vojnychtivým západným politikom sa nemusia nutne zastávať Rusov; zastávajú sa seba samých.

Len doplníme, že Rod Dreher nie je jediný zahraničný spravodajca, ktorý práve Ficovo zoskupenie vníma do istej miery ako konzervatívne. Nezávislí spravodajcovia z youtubového kanálu TLDR News označili stranu Smer za „za sociálne demokratickú vo svojom jadre“, ale na rozdiel od iných sociálne orientovaných strán je Smer „neslávne známy ako konzervatívny v sociálnych témach“.

MG

Zdroj: The European Conservative, TLDR News, titulný ilustračný obrázok, zdroj – fb Live Not by Lies


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť

Nový dokument o pápežskom úrade: I. vatikánsky koncil sa má nanovo interpretovať, dogmy nanovo vyložiť, funkcie pápeža prehodnotiť. Čo nás ešte čaká?

Brazília: V parlamente bol predložený návrh zákona, ktorý prirovnáva interrupciu k vražde

Protestanti radi opisujú Luthera ako žiaka sv. Augustína. Luther však v skutočnosti sv. Augustínom pohŕdal