Pripravovaná švajčiarska queer Biblia prekrúca Sväté písmo -

Pripravovaná švajčiarska queer Biblia prekrúca Sväté písmo


14. septembra 2023
  Krátke správy

Švajčiarsky katolícky teológ a kňaz Meinrad Furrer z Luzernu, s podporou farnosti mesta Luzern a s podporou miestneho primátora, pripravuje queer Bibliu, ktorej motto znie: „Boh miluje rozmanitosť“.

Zdroj: youtube.com

Meinrad Furrer predstavil projekt, v ktorom chce prerozprávať biblické príbehy v duchu queer propagandy. Vo svojich predstavách dokonca prezentuje priateľstvo Dávida a Jonatána v duchu queer identity. Podľa Furrera možno v celej Biblii nájsť implicitne len päť queer nepriateľských textov.

Osobne som vždy veľmi ostražitý, keď z nemecky hovoriacich krajín zaznie hlas nejakého „führera“ či Furrera. Na margo švajčiarskeho pseudoteologického myšlienkového giganta Furrera môžem uviesť len nasledovné. Neexistuje Biblia pre queer komunitu, Biblia pre lesby, Biblia pre environmentalistov, Biblia pre automechanikov. Existuje len jedna Biblia, daná Bohom, na ktorej sa nemá nič meniť a Furrerova aktivita je podľa môjho názoru blasfemický hnus.

Pseudoteológ Furrer by sa mal zamyslieť nad nasledujúcimi slovami z Knihy proroka Izaiáša:

(5,25): Preto sa rozpálil Pánov hnev proti jeho ľudu, vystrel proti nemu svoju ruku a strestal ho, až sa triasli hory. Ich mŕtvoly boli sťa blato po uliciach. Tým všetkým nie je odvrátený jeho hnev a jeho ruka je ešte vystretá.

A tiež (5,20): Beda tým, čo vravia zlému dobré a dobrému zlé, robia svetlo tmou a tmu svetlom, robia horké sladkým a sladké horkým!

Švajčiari dostali od Boha krásnu krajinu a určite existujú Švajčiari, ktorí sa za svoju krajinu vrúcne modlia. Evidentne sa však nemodlia dostatočne, keď sa čosi také ako Furrer vo Švajčiarsku objavilo. Rovnako ako sa nemodlia dosť ani Slováci, ktorí rovnako dostali od Boha krásnu krajinu, pretože sa aj na Slovensku nachádzajú mnohí čudní kňazi a teológovia s rozporuplným duchovným posolstvom, ktorých hlas znie v mediálnom priestore.

Nuž, niekto vytvára queer Bibliu, iný zas zbožňuje pápežskú zmrzlinu…

BK

Zdroj: kathnet.ch, titulný ilustračný obrázok – snímka obrazovky, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Vernosť k EÚ „bis zum bitteren Ende…“? Čo bude robiť Cirkev, ak sa Európska únia rozpadne?

Biskup Strickland: „Tichí a poslušní pastieri“ zrádzajú Krista svojím tichom a apatiou

Nemecko: Progresívno-liberálne lynčovanie katolíckeho lekárnika, ktorý odmieta predať núdzovú antikoncepciu

Známy marketingový expert: Veriaci húfne utekajú z kostolov, pretože sú príliš súčasné. Cirkev robí jednu marketingovú chybu za druhou