Premiér Ódor chce prijať „jednotnú stratégiu v boji proti hoaxom“ alebo Arogantná drzosť nastupujúcej totality -

Premiér Ódor chce prijať „jednotnú stratégiu v boji proti hoaxom“ alebo Arogantná drzosť nastupujúcej totality


30. mája 2023
  Krátke správy

Ľudovít Ódor, premiér úradníckej vlády v službách prezidentky Čaputovej, najnovšie ohlásil politické školenie a doškoľovanie neuvedomelých občanov. S arogantnou otvorenosťou, ktorá si je istá svojou mocou a podporou zo zahraničia, sa rozhodol včera odkryť karty a uviesť kto je hlavným problémom Slovenska. Sú to – občania. Stále totiž „konšpirujú“ a veria „dezinformáciám“.

Ilustračný obrázok, zdroJ. pexels.com

Ódor preto uviedol:

Myslím si, že vláda v rámci programového vyhlásenia prijme jednotnú stratégiu, ako šíriť pravdivé informácie (!), ako bojovať proti hoaxom a ako možno zaviesť do škôl viac kritického či strategického myslenia a nabádať k overovaniu faktov.“

Prečo? Je to zrejmé. Agentúra TASR vysvetľuje, že „vo viacerých prieskumoch o dôvere v konšpirácie sa Slovensko umiestňuje na nelichotivých priečkach.“

Nelichotivých pre koho? Veď pokiaľ niekto verí informáciám, ktoré ideologickí kontrolóri nazývajú „dezinformáciami“, tak ho výsledky podobných prieskumov asi netrápia, či áno? A tých, čo im veria je na Slovensku evidentne väčšina, ako o tom svedčí liberálna panika, zúfalstvo a zavýjanie. Takže, komu chcú vlastne „zalichotiť“ vládni predstavitelia? Pre koho majú byť výsledky prieskumov „lichotivé“? Že to nebudú občania, od ktorých údajne pochádza podľa ústavy moc v tomto štáte, to je evidentné. Naopak, sú to občania koho treba napraviť, aby vykazovali „lichotivé“ výsledky.

Lepšie vyjadrenie sociálneho inžinierstva a totalitných praktík v skratke by sa dalo len ťažko vymyslieť. Keby sa niekto opovážil sformulovať podobnú vetu v roku 1995 (nebodaj Vladimír Mečiar), ozvalo by sa také liberálne zavýjanie, že vlci na Aljaške, by si zaplatili preoperovanie na novinárov. Dnes počúvame podobné propagandistické frázy na dennej báze.

Ódorove výroky zazneli po stretnutí s hlavnou eurosúdružkou-kontrolórkou „lichotivých“ výsledkov myslenia euroobčanov, predsedníčkou Európskej komisie pre hodnoty a transparentnosť, Věrou Jaurovou. Tá sa rozhodla Slovákov prevychovať a nazvala to „lepšou možnosťou výberu a voľby“, čo je zrejme revitalizovaný newspeakový termín pre cenzúru. Čiže najnovšia rovnica znie: blokovanie alternatívnych webov + cenzúra = lepšia možnosť výberu a voľby.

Súdružka z Bruselu dodáva:

Ak sa k nim dostávajú iba manipulatívne správy a dezinformačné kampane, tak potom niet divu, že im majú tendenciu uveriť.“

Skutočne? Občania majú možnosť vstrebávať „iba manipulatívne správy a dezinformačné kampane“? Niekto im zakazuje sledovať oficiálne médiá? Niekto im blokuje štátnu televíziu, zakazuje kupovať Denník N, SME, Pravdu, čítať na internete Postoj, Aktuality či Euractiv, sledovať súkromné televízie, ktoré unisono šíria oficiálnu propagandu? Je málo týchto správnych informačných zdrojov – platených a dotovaných – navyše často z peňazí daňových poplatníkov?

Počet teda zrejme nebude problém. Ani to, žeby sa občania k týmto hlásnym trúbam politickej pravdy nemohli dopracovať. Problémom pre Brusel a okolie je to, že Slováci akosi nemajú o týchto zaprisahaných milovníkov pravdy záujem. Treba preto prerobiť Slovákov.

Podľa vrchného prezidentkinho správcu Ódora však tí Slováčikovia nie sú až takí zlí, sú len hlúpi a štát zanedbal ich politické školenie:

Ja si nemyslím, že máme tak veľa občanov, ktorí majú extrémistické názory. To je aj o tom, že my sme za poslednú dekádu zanedbali boj proti dezinformáciám, a títo ľudia dostávajú len jednostranné informácie z často neoverených zdrojov alebo zámerne pokrivené fakty, a tým pádom nevedia správne vyhodnotiť, aká je skutočná situácia.“

Počujeme dobre? Občania „nevedia správne vyhodnotiť“??? Takže oni už nie sú svojprávni? Vedia vyhodnotiť do čoho majú investovať peniaze, ako skrachovať, ako sa uživiť, ako platiť dane, ale „nevedia správne vyhodnotiť, aká je skutočná situácia“?

Výborne. Aspoň vieme, na čom sme. A kto to bude platiť? Nemusíme dvakrát hádať. A kto sa na tom nabalí? To tiež zrejme nebude žiadna záhada. Naši mimovládni uvedomelí „hujeri“ sa už trasú na korytá.

Vítajte v krásnom novom svete.

BM

Zdroj: TASR, ilustračný obrázok, zdroj: pexels.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.