Predseda Švajčiarskej biskupskej konferencie vyzýva pred Synodou na svätenie žien, zrušenie celibátu a zmenu sexuálnej morálky -

Predseda Švajčiarskej biskupskej konferencie vyzýva pred Synodou na svätenie žien, zrušenie celibátu a zmenu sexuálnej morálky


26. septembra 2023
  Krátke správy

Ako informovala agentúra Swissinfo, biskup Felix Gmür, predseda Švajčiarskej biskupskej konferencie, ktorý sa má zúčastniť na októbrovej Synode o synodalite v Ríme, povedal pre švajčiarske média NZZ am Sonntag, že Cirkev potrebuje zmeniť svoj prístup k ženám.

Biskup Felix Gmür, predseda Švajčiarskej biskupskej konferencie
zdroj: youtube.com

Ako si túto zmenu predstavuje?

Už názov článku Nastal čas zrušiť požiadavku celibátu v denníku Neue Züricher Zeitung nasvedčuje, kam sa uberá myseľ Jeho Excelencie. Nezostalo však len pri kňazskom celibáte. Biskup sa otvorene vyslovil aj za svätenie žien.

Dokonca išiel ešte ďalej, a presne v duchu iných synodálnych prelátov (Hollerich, Marx, Cupich, Zuppi, Bätzing, etc. etc.) zahlásil, ako uvádza Swissinfo, že „je potrebná nová sexuálna morálka s možnosťou (a toto je dôležité!) jej regionálnej regulácie.“

Toto je dôležitá myšlienka, ktorá sa určite nezrodila v hlave biskupa Gmüra, ale zrejme koluje medzi zasvätenými, ako určitý koncept zavedenia zmien. V ňom sa rozohrá demokratická hra na pluralitu, ktorá umožní prelátom uniknúť pred obvinením, že zaviedli zmeny celoplošne a postupne, salámovou metódou, ich neskôr zavádzať aj tam, kde ich biskupské konferencie pôvodne odmietli. Biskup následne jasne odkázal veriacim:

Budem v Ríme lobovať za decentralizáciu Cirkvi.“

Netreba dodávať, že už predstava regionálne regulovanej morálky je dokonale heretická. K tomu sa pridáva požiadavka svätenia žien, ktorá bola ešte Jánom Pavlom II. odmietnutá ako neprijateľná, a to navždy.

Biskup uviedol, že predmetom zmien by malo byť zrušenie „vylúčenia“ žien z kňazskej vysviacky. Jasne zadeklaroval:

Som za vysviacku žien; bude to aj téma na Synode, ktorá sa čoskoro uskutoční v Ríme.

A dodal:

Podriadenosť žien v katolíckej Cirkvi je pre mňa nepochopiteľná. Tam sú potrebné zmeny.

Zaujímavé tvrdenie, vzhľadom na jeho vek (55). To mu bola nepochopiteľná aj pri vysviacke za kňaza? Oznámil už vtedy svojim svätiteľom túto svoju nemohúcnosť pochopiť nemožnosť ženského svätenia v Cirkvi?

No a celibát kňazov? Tam má dokonale jasno:

Dozrel čas na zrušenie celibátu. Vôbec mi nerobí problém predstaviť si ženatých kňazov.“

Toto však nie je prvé extempore predsedu Švajčiarskej biskupskej konferencie. Už v roku 2019, ako vôbec jeden z prvých, povolil vo svojej diecéze Bazilej požehnávanie homosexuálnych párov!

Musíme si uvedomiť, že tu nie je reč o nejakých subalterných rehoľníkoch či kňazoch žijúcich na okraji Cirkvi. Toto je predseda veľmi bohatej biskupskej konferencie, so značným vplyvom! Keď si ho pridáme do zoznamu všetkých tých, ktorí sa už vyjadrili v prospech heterodoxných inovácií v Cirkvi, zistíme, že najdôležitejší predstavitelia októbrovej Synody v podstate hovoria všetci to isté!!! Mozaika sa postupne zapĺňa a pre odporcov, ako je napríklad kardinál Müller, už nezostalo veľa miesta. Ich sila je v podstate zanedbateľná a pokiaľ Boh nezasiahne, tak sa dočkáme katastrofy.

BM

Zdroj: NZZ, CNA, titulný ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.