Potreba zasvätenia Slovenska Kristovi Kráľovi sa stáva čoraz naliehavejšou -

Potreba zasvätenia Slovenska Kristovi Kráľovi sa stáva čoraz naliehavejšou


27. februára 2024
  Krátke správy

Slovenskí biskupi, spolu so štátnymi predstaviteľmi aj širokou verejnosťou, by mali opätovne zvážiť zasvätenie Slovenska Kristovi Kráľovi. V dlhodobejšom horizonte to môže zachrániť našu krajinu a náš národ od hrôz veľkej vojny, ku ktorej, ako sa zdá, pomalými krokmi tento svet smeruje…

Zdroj obrázka: facebook.com

Od začiatku badať veľmi podivné články a vyjadrenia prichádzajúce najmä z Veľkej Británie. Tamojšie médiá čím ďalej, tým viac hovoria o príprave obyvateľstva na vojnu medzi štátmi NATO a Ruskom. Hovoria o tom, že sa má obyvateľstvo pripraviť aj na takúto eventualitu. Pred mesiacom (január 2024) zverejnila konzervatívna stanica GB News na svojom youtubovom kanáli príspevok s názvom „Prichádza vojna – Británia je príliš slabá na to, aby sa postavila Putinovi a dochádza jej čas“. V príspevku vystúpil bývalý popredný severoírsky politik Steve Aiken. Jeho výstupy sú rovnako šialené ako názov videa.

Ľudia vidia, čo sa deje na Ukrajine, čo sa deje na Blízkom východe. Vedia, že vojna prichádza. Uvedomujú si, že sa musíme pripraviť. Úlohou našej vlády je naša bezpečnosť. Musí urobiť reformu a musí ju urobiť hneď. Teraz hovorí: „Ó, my nepotrebujeme viac ľudí“, no to sú totálne hlúposti. Hlavný veliteľ má pravdu, keď hovorí, že sa musíme pripraviť.

Sám generál Patrick Sanders skutočne v nezvyčajnom prejave vyzval britskú vládu, aby „mobilizovala národ“ – na vojnu s Ruskom. Britská verejnosť podľa neho potrebuje „mentálny posun“, aby bola „duševne pripravená“ na vojnu s Ruskom. Časopis The Spectator, napojený na britskú vládu, dokonca prišiel minulý týždeň s obálkou, na ktorej stálo „Je NATO pripravené na ruskú inváziu?“. Autor v ňom taktiež vyzýva na väčšiu pripravenosť na vojnu – o nejakej možnosti prípadných mierových rokovaní opäť ani len zmienka.

Britské provládne médiá, ako sa zdá, opatrne pripravujú pôdu na možné „zlé správy“. Západní politici totiž zjavne o mierových rokovaniach neuvažujú – skôr naopak. „Francúzsky prezident Emmanuel Macron nevylučuje v budúcnosti nasadenie pozemných jednotiek svojej krajiny na Ukrajine,“ píše denník Štandard. Ďalej sa uvádza:

Macron odmietol spresniť, ktoré krajiny zvažujú vyslanie vojakov. Zdôraznil, že v tejto veci uprednostňuje zachovanie „strategickej nejednoznačnosti“. Podľa informácií Štandardu má však ísť aj o tých najdôležitejších hráčov.

Ak by sa vojská NATO zapojili priamo do bojov na Ukrajine, išlo by o veľmi výraznú eskaláciu konfliktu a krok smerom k 3. svetovej vojne. Ak by sa na Ukrajine ocitli estónski vojaci a Rusko by ako odvetu napadlo Estónsko – podľa základného princípu Severoatlantickej aliancie by potom bolo Slovensko de facto povinné pomôcť spojencovi. Inými slovami: mohli by sme byť – aj napriek odporu väčšiny obyvateľov – zatiahnutí do otvorenej vojny s Ruskou federáciou.

Skrátka, pohybujeme sa na veľmi, veľmi tenkom ľade. A ak ten ľad praskne, ocitneme sa vo vojne – s nukleárnou veľmocou. Je tiež chybou hovoriť len o Rusku. Krajina má svojich vlastných spojencov – Čínu, Irán, Severnú Kóreu. Celé sa to začína nebezpečne podobať na situáciu pred I. svetovou vojnou, ktorú v každej slovenskej dedinke dodnes pripomínajú pomníky s menami desiatok padlých vojakov.

V tejto napätej atmosfére musí byť v záujme nášho národa naša vlastná bezpečnosť a ochrana. Keď chcú iné krajiny riskovať nukleárnu vojnu, je to ich problém. Asi majú dostatok „živej sily“, čo sa o našom 5,5 miliónovom národe nedá povedať.

Krajiny, ktoré sú zvlášť zasvätené Panne Márii a Pánovi Ježišovi, sú pod ich zvláštnou ochranou. Bežne sa uvádza, že Portugalsko bolo ušetrené hrôz II. svetovej vojny, lebo bolo zasvätené Panne Márii Fatimskej. Mali by sme sa preto vrátiť k iniciatíve Štefana Kuffu o zasvätenie Slovenska Kristovi Kráľovi. A možno aj nás náš Stvoriteľ uchráni v deň apokalypsy.

MG

Zdroj: GB News, denník Štandard, titulný ilustračný obrázok, zdroj – facebook.com

***

Staňte sa členom Fatimského Apoštolátu!

Dostanete od nás ako časopis Spojenectvo s Máriou ako dar.

Členovia Fatimského Apoštolátu (FA) však okrem dvojmesačníka dostávajú tiež rôzne sväteniny – medailóny, brožúrky, plakety a podobne. A navyše – za členov FA sú odslúžené sv. omše a tiež sa zvlášť za nich a za nimi spísané úmysly modlia Služobnice Ducha Svätého počas celonočných adorácií, konaných v kláštore každú druhú noc.

Členstvo vo Fatimskom Apoštoláte je dobrovoľné, fatimský apoštol ho potvrdzuje svojím súhlasom a zasielaním pravidelného príspevku vo forme milodaru. Rovnako tak sa však môže fatimský apoštol kedykoľvek rozhodnúť zrušiť svoje členstvo, čo oznámi buď písomne alebo telefonicky.

Pridajte sa teda k našim pravidelným podporovateľom a staňte členmi Fatimského Apoštolátu – prihlásiť sa môžete na tel. čísle 02/222 00 777.

Svojím členstvom vo Fatimskom Apoštoláte tým najlepším spôsobom podporíte v týchto neľahkých časoch fungovanie Nadácie Slovakia Christiana, ako aj portálu Christianitas.sk a ich neúnavnú snahu o zachovanie nemenného učenia Cirkvi.

Ďakujeme!


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Švajčiarsky biskup Bonnemain čelí kritike za to, že sa zúčastnil pohrebu biskupa Huondera, organizovaného Kňazským bratstvom svätého Pia X.

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní