Portál Aktuality a TV Joj sa búria, pretože ministerka kultúry mala údajne zakázať vulgárnu LGBT výstavu v Slovenskom národnom múzeu -

Portál Aktuality a TV Joj sa búria, pretože ministerka kultúry mala údajne zakázať vulgárnu LGBT výstavu v Slovenskom národnom múzeu


13. novembra 2023
  Krátke správy

Nová ministerka kultúry Martina Šimkovičová mala podľa LGBT fotografky Doroty Holubovej v Historickom múzeu, spadajúcom pod Slovenské národné múzeum, zakázať LGBT prezentáciu, na ktorej mali byť aj Holubovej vulgárne fotografie. Portál Aktuality.sk, podobne ako aj TV Joj už stihli vyjadriť svoje pobúrenie.

Ilustračný obrázok, zdroj: flickr.com / Dusty J

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová mala zakázať výstavu o LGBTI+ v jednom z múzeí patriacich pod Slovenské národné múzeum. Pre Aktuality.sk to potvrdila fotografka Dorota Holubová, ktorej fotografie zo série Neskrývaná láska mali byť jej súčasťou,“ informuje portál Aktuality legendárny svojou nenávisťou k súčasnému premiérovi SR. O zrušení výstavy sa podľa Aktualít mala slečna Holubová dozvedieť priamo od pracovníkov múzea, podľa ktorých ju mala „ústne“ zakázať sama ministerka a výstavu označila za „LGBT propagandu“.

Na portáli sa tiež nachádza jedna z fotografií, ktoré mali byť na výstave v Historickom múzeu SNM prezentované: je na nej nahý, asi 40-ročný muž, ležiaci doluznačky na posteli. Portál Aktuality k téme výstavy uvádza:

Portrétna séria Neskrývaná láska z dielne slovenskej dokumentárnej fotografky Doroty Holubovej je venovaná LGBTI+ komunite. Ide o kolekciu 27 intímnych portrétov párov – gejov, lesieb a transrodových ľudí. Cieľom výstavy je poukázať na porušovanie ľudských práv a tiež zvýšiť toleranciu inakosti na Slovensku…

Aktuality sa v správe tiež rýchlo obrátili na človeka najpovolanejšieho – majiteľa gay klubu Tepláreň Romana Samotného. Ten si síce „váži prácu SNM“, ale „žiaľ, dostali sa ku mne informácie z prostredia SNM, že čelili a čelia tlaku, aby ako múzeum nevystavovali žiadne predmety spojené s LGBTI+ ľuďmi“.

Prečo by však v Slovenskom národnom múzeu mali byť vystavené fotografie nahých gejov a lesieb, to akosi nevysvetlil. Apropo, čo má slovenský národ spoločné s LGBT? Sme jeden z najkonzervatívnejších národov Európy, zvyšky kresťanstva ešte u nás prežívajú (vďaka Bohu), jasne odmietame čo i len registrované partnerstvá homosexuálov, v ústave dokonca máme explicitne napísané, že za manželstvo je u nás považovaný len zväzok medzi mužom a ženou. Náš národ sa proti homopropagande jasne vyhraňuje. Dokázali to aj nedávne voľby, kde strany odporujúce dúhovej tyranii získali absolútnu väčšinu hlasov (rátame aj KDH, samozrejme, i keď vyjadrenia F. Mikloška sú alarmujúce).

Zavýja už aj TV Joj. Na portáli kontroverznej ultraliberálnej televíznej stanice sa dočítame:

S novou vládou zrejme prichádzajú aj nové mravy. Fotografka Dorota Holubová okúsila cenzúru na vlastnej koži. Podľa fotografky za zákazom vystavovania má stáť priamo ministerka kultúry, ktorá jej výstavu mala označiť za „propagandu LGBTI ideológie“.

Sme radi, že s novou vládou prichádzajú aspoň nejaké mravy (čo sa o tej predchádzajúcej veľmi povedať nedá), ale je zarážajúce, že televízna stanica, ktorá sa pýši tým, že jej „spravodajstvo je z preverených zdrojov“, sa ide poburovať nad neovereným tvrdením fotografky o ústnych správach ministerky. Samotné múzeum sa pritom vyjadrilo, že so spomínanou fotografkou oficiálne vôbec nekomunikovalo! Portál TV Joj cituje vyjadrenie múzea:

SNM – Historické múzeum neviedlo oficiálnu komunikáciu s fotografkou Dorotou Holubovou… Výstava nie je zahrnutá vo výstavnom pláne SNM – Historického múzea na rok 2023, tzn., že ani nemohla byť cenzurovaná.

Holubová narieka, že podľa kurátorky dáva súčasné vedenie ministerstva kultúry „hrubú čiaru za LGBT propagandou“ a že „všetky plánované výstavy s LGBTI tematikou sa rušia“. Jej fotografie od nej teda nikto nekúpi, ale že ich môže darovať „a že možno o 4 roky keď príde iná vláda, budú ich môcť vystaviť“.

A čo takto radšej urobiť výstavu tradičnej slovenskej rodiny s deťmi? Nevystihovalo by to náš národ lepšie než nahý muž ležiaci na nejakom gauči?

MG

Zdroj: aktuality.sk, plus.noviny.sk, titulný ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com / Dusty J


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Začína nám LGBT akcia – konferencia Iniciatívy Inakosť, záštitu nad ktorou prevzalo Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku

Trump obvinil Bidena a jeho progresívno-liberálnu kamarilu z prenasledovania katolíkov

Vatikán vo Francúzsku blokuje vysviacku piatich kňazov u Misionárov Božieho milosrdenstva. Dôvodom je tradičná liturgia

Potřeba víry a její zneužití