Poľskí katolíci si pripomínajú 120 rokov korunovácie zázračného obrazu Panny Márie v Tuchówe -

Poľskí katolíci si pripomínajú 120 rokov korunovácie zázračného obrazu Panny Márie v Tuchówe


28. júna 2024
  Krátke správy

Tento rok si poľskí katolíci, sužovaní vládou nenávistných antiklerikálnych progresívcov a liberálov, pripomínajú 120. výročie korunovácie zázračného obrazu Panny Márie. Do Tuchówa každoročne zavítajú desaťtisíce pútnikov, ktorí prosia Matku Božiu pomoc. Mnohých z nich Matka Božia vyslyší.

Páter Grzegorz Gut uviedol, že tohtoročné slávnosti sa začnú 29. júna pod heslom „Panna Mária prítomná v Cirkvi“ a budú trvať až do 7. júla. Očakáva sa príchod mnohých mladých katolíckych rodín s malými deťmi, všetci pútnici môžu získať plnomocné odpustky.

Svätyňa Panny Márie Tuchowskej je jednou z najstarších a najnavštevovanejších svätýň v juhovýchodnom Poľsku. V rokoch 1530 – 1540 daroval jeden z tynieckych opátov tuchówkemu kostolu obraz Panny Márie. Zobrazuje Máriu, ktorá drží v ľavej ruke Ježiška. Prvá zmienka o obraze pochádza z roku 1597. Obraz korunoval 2. októbra 1904 vtedajší tarnovský biskup Leon Wałęga, úcta k Panne Márii z Tuchówa má v Poľsku dlhodobú tradíciu.

Bazilika Navštívenia Panny Márie v Tuchówe
zdroj: wikimedia commons

Archívy opisujú mnohé zázraky a milosti na príhovor Panny Márie z Tuchówa, známy je prípad rodiny z posledných rokov, kedy 10-ročné dievčatko na bicykli zrazil kamión. Lekári nedávali dieťaťu žiadnu šancu na prežitie, pokiaľ matka ostala s dcérkou, otec sa modlil pred zázračným obrazom Panny Márie v Tuchówe. Keď sa vracal zo svätej omše, volala mu šťastná manželka, pretože dcérka sa prebrala z bezvedomia.

Veľká slávnosť v Tuchówe sa teda začína v sobotu svätou omšou o 18:00 hod., zároveň sa organizuje aj niekoľko pútí do Tuchówa z okolitých miest.

BK

Zdroj: pch24.pl, titulný ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Hnutie Emauzy potvrdilo o zakladateľovi, že Abbé Pierre, idol liberálneho katolicizmu bol sexuálnym násilníkom. Dodajme: aj obhajcom LGBT a heretikom

Poľsko: Šikanovanie Cirkvi liberálmi narastá – Dvom progresívcom vadilo zvonenie z kostola a sudca ho zakázal

Firma John Deere upúšťa od podpory agendy LGBT, rodovej rovnosti a gender. Konzervatívni zákazníci ju začali bojkotovať

Pierre Teilhard de Chardin ako symbol šírenia bludov v modernej Cirkvi