Poľská katedrála zapálená ako dôsledok homosexuálneho klerikálneho škandálu, ktorý otriasol celou krajinou -

Poľská katedrála zapálená ako dôsledok homosexuálneho klerikálneho škandálu, ktorý otriasol celou krajinou


26. septembra 2023
  Krátke správy

Škandál, ktorý v poľskej katolíckej Cirkvi nemá obdobu, pokračuje. Dvere miestnej katedrály, kde došlo k „ohavnému činu“, boli podpálené. Miestny biskup prosí o modlitby za „nášho brata, ktorý spôsobil škandalózny akt“.

K podpaľačskému pokusu došlo ešte 21. septembra, len deň po prevalení aféry, no podrobnosti o ňom sa do médií dostávajú len teraz. V uvedený štvrtok neznáma osoba, alebo osoby, podpálila drevené dvere Baziliky Panny Márie Anjelskej v mestečku Dabrowa Górnicza nachádzajúcom sa na juhozápade Poľska.

Bazilika Panny Márie Anjelskej v mestečku Dabrowa Górnicza
zdroj: wikimedia commons.pl

Stalo sa tak deň po tom, čo miestny ľavicový denník Gazeta Wyborcza priniesol správu o homosexuálnej párty, ktorá sa mala konať v obytných priestoroch jedného z kňazov baziliky. Podľa prvotných informácií poľského denníka mala skupina kňazov na svoju párty zavolať mužského striptéra, a keď ten neskoro v noci skolaboval, prítomní k nemu nechceli pustiť záchranárov. Celý večierok, ktorý sa uskutočnil v noci z 30. na 31. augusta, mal mať podľa anonymných zdrojov homosexuálny charakter.

Biskup Grzegorz Kaszak potvrdil, že sa ohľadom celej záležitosti vedie hneď niekoľko vyšetrovaní a to ako policajných, tak aj vnútrocirkevných. Hlavnou témou cirkevného vyšetrovania je otázka, či sa na párty skutočne nachádzalo viac kňazov. Účasť jedného je však istá. Má ísť o teraz už laicizovaného otca Tomasza Z. Hovorca diecézy otec Przemyslaw Lech vyhlásil:

Kňaz, ktorý žil v danej budove, tvrdí, že v čase incidentu tam nebol prítomný žiaden iný člen duchovenstva. Aj ďalší dvaja duchovní (ktorí tam žijú) potvrdili, že nevedia o žiadnych iných účastníkoch udalosti.“

Obvinený duchovný mal byť šéfredaktorom populárneho katolíckeho týždenníka Niedziela a má mať 48 rokov. Podľa publikovaných správ „bol zbavený všetkých cirkevných úradov a funkcií, kým sa záležitosť nevyjasní“.

Privolaný hasiči rýchlo uhasili podpálené dvere, na ktorých našli stopy vysoko horľavého arzénu. Zvyšok katedrály bol nedotknutý. Hoci teda materiálna škoda nebola veľká, psychologická ujma v škandálom zdevastovanom mestečku bola značná. Sám Mons. Kaszak sa k zapáleniu baziliky vyjadril, že to bolo ako „dorazenie človeka, ktorý už leží na zemi“. Odsúdil tento čin a uviedol, žeby nič podobné „neprial ani najhoršiemu nepriateľovi“.

K samotnej homosexuálnej párty biskup uviedol, že ho tieto udalosti „naplnili veľkou bolesťou, hanbou a hnevom“. Podľa jeho slov diecéza stále nemá jasný obraz o tom, čo presne sa udialo a kto všetko bol do toho zapojený. Zatiaľ je isté len to, že sa na akcii zúčastnil, prípadne ju organizoval, jeden kňaz.

Nadácia Slovakia Christiana už pred časom vydala veľmi úspešnú knihu poľského kňaza a profesora pápežskej univerzity v Krakove, otca Dariusza Oka s názvom Levanduľová mafia: S pápežmi a biskupmi proti homoklikám v Cirkvi. Otec Oko v publikácii upozorňuje na to, že katolícka Cirkev je infiltrovaná mocnými homosexuálnymi skupinami, ktoré takpovediac ťahajú za jedno lano.

Druhé, doplnené vydanie knihy Levanduľová mafia: S pápežmi a biskupmi proti homoklikám v Cirkvi obsahuje aj predhovor trnavského arcibiskupa Mons. Jána Oroscha, a v súčasnosti si ju môžete objednať v našom online kníhkupectve christianashop.sk so zľavou až 47 % –

https://www.christianashop.sk/levandulova-mafia-s-papezmi-a-biskupmi-proti-homo-klikam-v-cirkvi/.

MG

Zdroj: LifeSite News, sprievodný ilustračný obrazový materiál, zdroj – flickr.com, wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Ľavicoví demonštranti a sodomiti útočili na prolife centrum Pro Vita e Famiglia v Ríme

Prelomový rozsudok v Taliansku: Sudca uznal právo občanov, ktorí narúšali očkovanie proti Covidu-19 – ich pochybnosti boli oprávnené (!)

Arcidiecéza v St. Louis zatvorila prosperujúcu tradičnú farnosť

Biskup Strickland napísal list o okolnostiach svojho odvolania: Odmietnutie zrušiť tradičnú omšu bolo jedným z dôvodov jeho odstránenia