Pápež v najnovšom rozhovore priznal, že už požehnal homosexuálne páry! A tiež priznal, že pár požehnal ako pár, ktorý sa miluje! -

Pápež v najnovšom rozhovore priznal, že už požehnal homosexuálne páry! A tiež priznal, že pár požehnal ako pár, ktorý sa miluje!


7. februára 2024
  Krátke správy

Veci napredujú mimoriadne rýchlo. V najnovšom rozhovore pre taliansky časopis Credere, ktorý sa uskutočnil dnes a má vyjsť zajtra, ale z ktorého už časopis uverejnil niekoľko úryvkov pred zajtrajšou premiérou, pápež František otvorene obhajuje požehnávanie homosexuálnych párov, ktoré sa „milujú“. Nehovorí o jednotlivcoch. (!)

Pápež František
zdroj: wikimedia commons

Naratív sa dokonca posunul a pápež sa obhajuje tým, že on síce požehnáva homopáry, ale nepožehnáva „homosexuálne manželstvá“. Čiže džin, o ktorom sníva P. James Martin SJ je už vypustený z fľaše. Zatiaľ slúži ako méta so známym označením: toto sa nikdy nestane, tak ako predtým rovnako slúžilo požehnávanie homopárov, ktoré sa tiež podľa sľubov nikdy nemalo stať.

Pápež odpovedal na otázku, ako možno požehnávať homosexuálny pár, pričom otvorene priznal, že on už homosexuálne páry požehnal:

Ale ja nepožehnávam manželstvo homosexuálov, žehnám dvom ľuďom, ktorí sa milujú, a žiadam ich, aby sa za mňa tiež modlili.

Dá sa to ešte zrozumiteľnejšie povedať, aby to pochopili aj tí, ktorí majú hlavu tak hlboko zaborenú do piesku, alebo také silné ružové (či dúhové) okuliare, že sú schopní sami seba aj druhých do úmoru presviedčať, že kocka je guľou? Žehnal páru, dvom ľuďom, nie jednotlivcom! A žehnal páru, medzi ktorým je erotický vzťah – „ktorí sa milujú“. Čiže, milujú sa navzájom, nie samých seba jednotlivo.

Zároveň označil kritikov požehnávania za pokrytcov:

Nikto sa nerozčúli, keď požehnám podnikateľa, ktorý možno vykorisťuje ľudí – a to je veľmi vážny hriech. Zároveň sa ľudia rozčúlia, keď požehnám homosexuála. To je pokrytectvo!

Pápež možno medzitým zabudol na to, že hovoril o pároch a nie o jednotlivcoch. Ale pokiaľ má chuť hovoriť o pokrytectve medzi katolíkmi, čo tak spomenúť vyhadzovanie členov AfD z cirkevných spoločenstiev v Nemecku, o ktorom sme písali:

https://christianitas.sk/nemecka-cirkev-spekuluje-nad-novou-formou-exkomunikacie-21-storocia-ako-sa-zbavit-veriacich-ktori-su-clenmi-afd-politicke-cistky-uz-zacali/

a zároveň ponechávanie aktívnych LGBT propagátorov? To, že niekto odmieta migrantskú zločinnosť – to prekáža a porušovanie Božích prikázaní už neprekáža?

BM

Zdroj: Katholisch.de, titulný ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

List predsedovi KDH, Milanovi Majerskému

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista