Nezabudnime ísť na prvú sobotu do kostola! -

Nezabudnime ísť na prvú sobotu do kostola!


29. februára 2024
  Krátke správy

Ak chceme vykonať niečo pre mier vo svete, nemôžeme urobiť nič lepšie ako sa denne modliť svätý ruženec a urobiť si prvých päť sobôt. Ak ste so sobotami ešte nezačali, môžete tak učiniť už o dva dni.

Ilustračný obrázok: Panna Mária Guadalupská
zdroj: flickr.com/Artotem

Všetci to vidíme: medzinárodná situácia sa výrazne zhoršuje. To, čo bolo pred niekoľkými rokmi absolútne nemysliteľné, sa stáva realitou priamo pred našimi očami. Kto by si bol ešte v roku 2018 pomyslel, že sa dožije pandémie, či vojny tak drsnej, že sa môže pokojne porovnávať s „jatkami na Verdune“ počas I. svetovej vojny? A predsa – sme, kde sme.

Čo je však horšie, hrozí, že sa vojna rozšíri aj do ďalších oblastí, ba do ďalších krajín! O čínskej invázii na Taiwan sa stále hovorí ako o neuzavretej veci. Najnovšie aj separatistická oblasť Moldavska požiadala Rusko o „ochranu“ a na Blízkom východe si pohľady nenávisti posielajú Irán, Libanon, Izrael, aj USA.

Po tomto týždni už vieme, že aj Slovensko sa môže veľmi rýchlo ocitnúť vo vojne. Francúzsky prezident Emmanuel Macron podal návrh, aby sa začalo uvažovať aj o účasti armád jednotlivých krajín NATO priamo na území Ukrajiny. Slovenský premiér, Boh mu odplať, sa ako prvý ohradil voči tejto eventualite. Ale taká estónska premiérka Kaja Karasová túto myšlienku, ako sa zdá, podporuje. A ak by sa Estónsko, či Francúzsko dostalo do priamej vojny s Ruskom, potom by sa do nej (skôr či neskôr) dostalo celé NATO – vrátane našej krajiny.

Ako píšeme tieto riadky, ruský prezident V. Putin priamo pohrozil Európe nukleárnym útokom. „Všetko, s čím Západ prichádza, aby vystrašil svet, vytvára skutočnú hrozbu konfliktu s použitím jadrových zbraní, čo znamená zánik civilizácie,“ povedal Putin v ostro sledovanom prejave. Ozývajú sa hlasy, že ruský prezident len „blufuje,“ no to, aká veľká vojna vypukne na Ukrajine, tiež nikto predtým neočakával.

Skrátka, nie je v rukách ani našich politikov vyhnúť sa prípadnej svetovej vojne, o nás, bežných malých ľuďoch, ani nehovoriac. Ale…, je to naozaj tak? Naozaj nemôžeme nič robiť? Všetko má v rukách Boh. A je to Boh, kto nakoniec rozhodne, akým smerom sa budú dejiny uberať. A nám bol dokonca daný návod, ako si Pána Boha uzmieriť, ako si od Neho vyprosiť zmenu kurzu preč od ľadovca!

Tým návodom je častá a úprimná modlitba svätého ruženca a vykonanie si pobožnosti prvých sobôt. V prvú sobotu treba ísť do kostola. Treba sa vyspovedať buď v ten deň alebo deň predtým – aby bol v tento deň človek čo najčistejší od špiny hriechu. Treba ísť na sv. prijímanie, pomodliť sa svätý ruženec a 15 minút rozjímať nad životom a utrpením Matky Božej. To by malo stačiť na platnú prvú sobotu.

Za päť takýchto sobôt prisľúbila Panna Mária jednotlivcom veľké milosti, ako to, že bude s nimi a že ich bude viesť a pomáhať im. Ak si však päť prvých sobôt vykoná naozaj dostatočné množstvo ľudí – potom možno odvrátiť aj svetovú vojnu! Alebo aspoň zachrániť svoj národ, či mesto alebo dedinku. A ak ste si už päť prvých sobôt vykonali, môžete ďalších päť obetovať za blízku osobu, či mier vo svete.

Prvá sobota je tu už za dva dni. Nepremeškajme túto výnimočnú príležitosť! Pretože udalosti už zjavne postupujú veľmi rýchlo.

MG

Zdroj citácie: Štandard, titulný ilustračný obrázok: Panna Mária Guadalupská, zdroj – flickr.com/Artotem

***

Staňte sa členom Fatimského Apoštolátu!

Dostanete od nás ako časopis Spojenectvo s Máriou ako dar.

Členovia Fatimského Apoštolátu (FA) však okrem dvojmesačníka dostávajú tiež rôzne sväteniny – medailóny, brožúrky, plakety a podobne. A navyše – za členov FA sú odslúžené sv. omše a tiež sa zvlášť za nich a za nimi spísané úmysly modlia Služobnice Ducha Svätého počas celonočných adorácií, konaných v kláštore každú druhú noc.

Členstvo vo Fatimskom Apoštoláte je dobrovoľné, fatimský apoštol ho potvrdzuje svojím súhlasom a zasielaním pravidelného príspevku vo forme milodaru. Rovnako tak sa však môže fatimský apoštol kedykoľvek rozhodnúť zrušiť svoje členstvo, čo oznámi buď písomne alebo telefonicky.

Pridajte sa teda k našim pravidelným podporovateľom a staňte členmi Fatimského Apoštolátu – prihlásiť sa môžete na tel. čísle 02/222 00 777.

Svojím členstvom vo Fatimskom Apoštoláte tým najlepším spôsobom podporíte v týchto neľahkých časoch fungovanie Nadácie Slovakia Christiana, ako aj portálu Christianitas.sk a ich neúnavnú snahu o zachovanie nemenného učenia Cirkvi.

Ďakujeme!


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Švajčiarsky biskup Bonnemain čelí kritike za to, že sa zúčastnil pohrebu biskupa Huondera, organizovaného Kňazským bratstvom svätého Pia X.

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní