Nemecký biskup: Pojem rodina zahŕňa aj páry rovnakého pohlavia -

Nemecký biskup: Pojem rodina zahŕňa aj páry rovnakého pohlavia


8. februára 2024
  Krátke správy

Po tom, ako pápež František v stredu otvorene povedal, že sa Fiducia supplicans, ako aj jeho osobný postoj týkajú požehnávania homosexuálnych párov, „ktoré sa milujú“, a teda sa zrejme už skončila trápna hra na tzv. „požehnávanie jednotlivcov“, čomu by nasvedčoval fakt, že TK KBS veľmi promptne zverejnila článok z portálu Vatican News, ktorý otvorene píše o inkriminovanom rozhovore pápeža pre časopis Credere, je zbytočné ďalej polemizovať o nuansách. Zajac bol už z klobúka vytiahnutý celý, zodpovední s uspokojením vidia, že svet sa evidentne nezrútil, a tak môžeme pokračovať ďalej, akoby sa vlastne nič nestalo.

Biskup Felix Genn z Münsteru
zdroj: wikimedia commons

Nám už len zostáva pozrieť sa, kam to bude pokračovať. Najlepšie k tomuto účelu poslúži vždy nemecká cirkev, o ktorej sa dá povedať to, čo povedal zaslúžilý súdruh Július Fučík o Sovietskom zväze. Je to skrátka „krajina, kde zajtra už znamená včera“, tak rýchlo tam ten pokrok uteká.

Najnovšie to svojím vyhlásením potvrdil biskup Felix Genn z Münsteru. Ten sa rozhodol trošku zreformovať poňatie rodiny ako takej a vyhlásil:

Rodina v dnešnej spoločnosti žije rôznorodým a pestrým spôsobom. Pojem rodiny sa zmenil a rozšíril.

– No prosím, a čo tým má Jeho excelencia na mysli? Toto. Podľa neho:

Pojem rodina zahŕňa aj páry rovnakého pohlavia.“

A nielen to. Rodina je dnes podľa neho nesmierne pestrá. Sú v nej: slobodné matky, tzv. patchwork family (mozaikové rodiny), čo je milučký eufemizmus pre rôzne rozvedené páry, čo žijú na hromádke, alebo sú znovu civilne zosobášené, prípadne žijú na hromádke bez sobáša (všetky možné kombinácie mozaiky prenechám na cteného čitateľa), ale aj (predstavte si) mnohopočetné monogamné rodiny s viacerými deťmi. Skrátka, všetci sú vítaní: Todos, todos, todos

Na záver vyhlásenia však nezabudol biskup Glenn odriekať povinnú mantru na odplašenie strachu konzervatívnych katolíkov, ktorí ešte stále žijú v presvedčení, že rodina sa skladá z nerozlučného zväzku jedného muža, jednej ženy a ich detí. Všetko čo uviedol o inovovanej a novodobej rodine, to vraj „nespochybňuje ani nerelativizuje katolícky význam manželstva medzi mužom a ženou ako sviatosti“.

Uff, aká široká a otvorená myseľ! Považovať páry rovnakého pohlavia za rodinu, a zároveň tvrdiť, že to nijako nerelativizuje katolícke poňatie rodiny? Pokiaľ majú slovenskí katolíci čo i len spolovice takú širokú myseľ, v ktorej dokážu v láske, bratstve a harmónii prebývať tie najprotikladnejšie tézy, tak sa už o osud synodálnej cesty na Slovensku nemusíme báť.

Podľa biskupa bude v roku 2024 diecéza Münster klásť osobitný dôraz na ponuku pre rodiny. No a to evidentne bude zahŕňať aj ponuku pre homosexuálne rodiny a „pačvorkové“ rodiny. Čiže, rozmenené na drobné: veriaci sa môžu tešiť na LGBT propagandu, požehnávanie homopárov, sväté prijímanie pre „pačvorkárov“ aj pre protestantov (v Nemecku už schválené) a ďalšie lahôdky.

No a na niečo podobné sa môžu zrejme do budúcnosti tešiť aj slovenskí katolíci. Že to nie je možné a nikdy to nebude? Že Slovensko je iné a má nejakú výnimočnú úlohu, dokonca v otázke záchrany kresťanstva v Európe?

No, hlavne nestratiť tú širokú myseľ. Tá robí skutočné divy a zázraky. Dokáže vyčariť aj z najzúfalejšieho konformizmu – odboj. Tak sa dá prežiť bez straty tváre aj desať režimov.

BM

Zdroj: katholisch.de, domradio.de, ilutračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista

Nadužívanie a zneužívanie slova „láska“ v Cirkvi ako duchovný kastračný nástroj proti katolíckej bojovnosti