Na Slovensku idú stavať ekumenický kostol! Pozemok požehnal katolícky biskup Rábek! -

Na Slovensku idú stavať ekumenický kostol! Pozemok požehnal katolícky biskup Rábek!


18. novembra 2023
  Krátke správy

Vôňa náboženského guláša vareného v katolíckom hrnci sa začína šíriť po Slovensku čoraz intenzívnejšie. Medzináboženské seansy už pokrokovým veriacim prestávajú stačiť a rozhodli sa pre výstavbu „ekumenického kostola“!

Ilustračný obrázok, zdroj: wikimedia commons

K požehnaniu pozemku, na ktorom má stáť tento multi-kulti kostol pre viaceré denominácie, teda pre katolícku Cirkev aj heretické cirkvi, došlo minulý týždeň v Demänovskej doline a požehnal ho biskup katolíckej Cirkvi Mons. František Rábek:

https://www.jasnapreveriacich.sk/

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20231116050

Kostol bude pomenovaný po pápežovi Jánovi Pavlovi II. a jeho celý názov príznačne znie – Ekumenický kostol Jána Pavla II. (!)

Na stránke nadšených miestnych občanov v Jasnej môžeme čítať text, koncipovaný v duchu zjavnej rezignácie na akúkoľvek konkrétnu pravovernosť:

Je to veľká udalosť a príležitosť spájať ľudí rôznych náboženstiev práve u nás v centre svetového strediska cestovného ruchu v Jasnej. Financovanie projektu je čiastočne z rozpočtu obce, príspevkami a zbierkami priateľov a veriacich. Realizáciu projektu obec plánuje na jar v roku 2024.“

Základný kameň tohto ekumenického kostola požehnal (!) pápež František v Šaštíne roku 2021.

Interiér kostola, zobrazený na počítačovej vizualizácii, pripomína protestantské kostoly zo Škandinávie, alebo USA. Po obrazoch svätých v ňom nie je nikde ani stopy. Bohostánok tiež nikde nevidno, zrejme aby neboli „urážané“ city protestantských používateľov kostola.

Je tento kostol, ktorý žiaden katolík určite nepotrebuje, vzhľadom na to, že kostolov má katolícka Cirkev na Slovensku dosť a sú z roka na rok prázdnejšie, symbolom toho, čo nás čaká a čo pre nás pripravujú naši pastieri? Máme sa vzdať svojej identity a utopiť sa v beztvarom ekumenickom guláši?

Tento projekt, ktorý posvätil pápež František aj slovenská cirkev má evidentne len jeden účel, a to presne ten, ktorý je uvedený na oficiálnej stránke – „spájať ľudí rôznych náboženstiev“.

Lenže katolícka Cirkev nestavia kostoly na to, aby spájala ľudí rôznych náboženstiev, ale na to, aby v nich prinášala Bohu obetu svätej omše a privádzala ľudí ku spáse, skrze pravú katolícku vieru a pravú obetu.

Čo pomôže príslušníkom rôznych náboženstiev, ak sa budú schádzať v jednej budove a budú pri tom spoločne blúdiť? To, že blúdia spoločne, kolektívne a bratsky má byť akože útechou a cieľom? Nebolo by prejavom bratskej lásky skôr upozornenie príslušníkov bludných denominácií, že len skrze jedinú pravú katolícku vieru majú všetci istotu spásy, ako to katolícka Cirkev vždy hlásala?

Po takýchto správach sa už asi nikto nečuduje, že intronizácia Krista Kráľa slovenským biskupom prekáža. Majú zjavne iné priority – požehnávať ekumenické kostoly.

BM

Zdroj: TK KBS, titulný ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Začína nám LGBT akcia – konferencia Iniciatívy Inakosť, záštitu nad ktorou prevzalo Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku

Trump obvinil Bidena a jeho progresívno-liberálnu kamarilu z prenasledovania katolíkov

Vatikán vo Francúzsku blokuje vysviacku piatich kňazov u Misionárov Božieho milosrdenstva. Dôvodom je tradičná liturgia

Potřeba víry a její zneužití