Ľavicoví demonštranti a sodomiti útočili na prolife centrum Pro Vita e Famiglia v Ríme -

Ľavicoví demonštranti a sodomiti útočili na prolife centrum Pro Vita e Famiglia v Ríme


28. novembra 2023
  Krátke správy

Giorgia Meloniová, predsedníčka talianskej vlády, odsúdila násilie zo strany členov pochodu iniciovaného členmi LGBTQ+ komunity, pri ktorom demonštranti zaútočili na prolife centrum Pro Vita e Famiglia v Ríme.

„Neviem, ako si niekto môže myslieť, že môže bojovať proti násiliu páchanému na ženách tým, že sám sa stane protagonistom netolerovateľných činov násilia a zastrašovania, aké sa odohrali v sobotu proti prolife centru Za život a rodinu,“ napísala k udalosti Meloniová.

Ilustračný obrázok, zdroj: fb Pro Vita & Famiglia Onlus

Demonštranti zaútočili na centrálu pro-life združenia v Ríme. Na internete bolo zverejnených množstvo fotografií a videí, ktoré ukazujú rozsah škôd spôsobených demonštrantmi, ktorí sa tlačili pred kanceláriami združenia. Steny boli postriekané graffiti, okná rozbité, vandali tiež zapálili oheň a dokonca do budovy nastražili podomácky vyrobenú bombu, ktorá našťastie nevybuchla.

Jacopo Coghe, hovorca Pro Vita e Famiglia, opísal útočníkov ako „feministické aktivistky“.

Demonštranti boli súčasťou pochodu, ktorý sa konal v Ríme a pri ktorom tisíce ľudí vyšli do ulíc aj v ďalších v mestách po celom Taliansku, aby protestovali proti násiliu páchanému na ženách. Po tomto proteste Coghe poznamenal, že účastníci pochodu obrátili svoju pozornosť na kancelárie Pro Vita e Famiglia.

Vo vyhlásení o niekoľko hodín po útoku Coghe napísal: „Sme hlboko šokovaní a znepokojení bezprecedentným násilím tých, ktorí dnes obkľúčili a potom vtrhli do nášho sídla počas demonštrácie proti akémukoľvek násiliu v Ríme.“ Uviedol, že demonštranti „v plnej vojnovej výstroji… hádzali fľaše, kamene a dymovnice, rozbíjali okenice a okná železnými tyčami, zhadzovali a ničili kamery a niekoľkokrát sa pokúsili podpáliť centrum napriek prítomnosti orgánov činných v trestnom konaní.“

https://youtu.be/xcacff2-ct8

Pro Vita e Famiglia sa prezentuje ako skupina, ktorá „obhajuje právo na život od počatia po prirodzenú smrť, podporuje rodinu založenú na manželstve muža a ženy, podporuje slobodu rodičov a prioritu vzdelávania“. Hovorca Coghe sa vyjadril, že útok proti skupine jednoznačne ukázal „pravú tvár transfeminizmu: že je to agresívne, násilné, nebezpečné a ideologické hnutie, ktoré netoleruje tých, ktorí zmýšľajú inak ako oni“.

Deštruktívny útok na kancelárie pro-life skupiny predstavoval „útok na slobodu všetkých žien, ktoré sa nestotožňujú s násilnými aktivitami LGBTQ+ komunity“.

K Giorgii Meloniovej sa postupne pridali aj ďalší talianski politici, ktorí kritizovali agresivitu demonštrantov z radov LGBTQ+ komunity. Podľa nich je neprípustné akékoľvek násilie. „Chceme sa každého spýtať na triviálnu otázku: Malo by sa násilie odsudzovať vždy, alebo len vtedy, keď je namierené proti niekomu, koho myšlienky zdieľame?“ spýtala sa Meloniová.

Hnutie Pro Vita e Famiglia privítalo odsúdenie násilia talianskymi politikmi a je rozhodnuté pokračovať v pro-life práci. „Budeme pokračovať v našej misii chrániť život, rodinu a slobodu vzdelávania nebojácne a so vztýčenou hlavou, vediac, že interpretujeme hodnoty drvivej väčšiny talianskych občanov, ktorí sú znechutení ideologickou a násilnosťou radikálnych ľavicových zoskupení.“

V skutočnosti to nie je vôbec prvýkrát, čo Pro Vita e Famiglia zažila útoky voči svojim pro-life aktivitám. Ich kancelárie v Ríme boli v posledných mesiacoch opakovane terčmi útokov ľavicových demonštrantov.

Giuliano Guzzo, redaktor magazínu Pro Vita Notizie, uviedol, že existuje „dvojaký meter a štandardy“, pokiaľ ide o násilie.

Dvojaké štandardy, žiaľ, jasne ukazujú, že existuje nemalá časť talianskej spoločnosti, ktorá považuje násilie –, keď sa koná proti tým, ktorí bránia život od počatia a prirodzenú rodinu – za bezproblémové. Toto však nesmieme akceptovať a tolerovať.

BK

Zdroj: LifeSiteNews, titulný ilustračný obrázok, zdroj – fb Pro Vita & Famiglia Onlus


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

List predsedovi KDH, Milanovi Majerskému

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista