La Bussola Quotidiana: Dátum Babylonskej synody o synodalite sa rýchlo približuje -

La Bussola Quotidiana: Dátum Babylonskej synody o synodalite sa rýchlo približuje


7. septembra 2023
  Krátke správy

Portál La Bussola Quotidiana zverejnil zaujímavý krátky článok o pripravovanej Synode o synodalite s názvom „La Babele sinodale, convegno della Bussola a Roma“, čo možno preložiť ako „Synodálny Bábel, konferencia Bussola Quotidiana v Ríme“. Záujemcovia si môžu celý článok v taliančine prečítať tu: https://lanuovabq.it/it/la-babele-sinodale-convegno-della-bussola-a-roma.

V predvečer synody, ktorá je už navrhnutá tak, aby zaručila želané liberálne výsledky, taliansky portál La Bussola Quotidiana organizuje konferenciu, v ktorej zaujme vlastné stanovisko k pripravovanému synodálnemu vystúpeniu.

Snímka obrazovky internetovej stránky, zdroj: lanuovabq.it

Konferencia La Bussola Quotidiana sa uskutoční 3. októbra 2023 v divadle Ghione o 16:00 hod, pričom na konferencii vystúpia so svojimi príspevkami kardinál Raymond L. Burke, otec Gerald Murray, profesor Stefano Fontana a mnohí ďalší katolícki konzervatívci. Na podujatí bude zároveň predstavený nový mesačník La Bussola, ktorý bude prinášať konzervatívny pohľad na dianie v Cirkvi.

Na tlačovej konferencii, usporiadanej opäť v lietadle, tentokrát letiacom z Mongolska, mal pápež František už o všetkom jasno. Komunikácia o dianí na synode o synodalite bude prísne kontrolovaná. Novinári si budú musieť vystačiť s oficiálnymi dennými komuniké, pretože každý iný pokus informovať o tom, čo sa skutočne bude diať v zákulisí synody, rôzne stanoviská a postoje sú už teraz preventívne označované za „ideovo motivované“ a za „nepodložené klebety“.

S touto originálnou víziou synodálnej žurnalistiky je pre katolíckych konzervatívcov zrejmé, že synoda bude všetko iné, len nie otvorená. Scenár synodality je daný a a jeho cieľom je viesť k želaným liberálnym výsledkom. Dokonca aj akákoľvek nepríjemná otázka alebo pochybnosť o tom, čo pertraktuje synoda o synodalite môže byť podľa mienky Bussoly Quotidiany zo strany prívržencov synody o synodalite označené za “ideologický podfarbené a neprijateľné”.

Pápež František a jeho liberálny tím poradcov si navyše už dali záležať na tom, aby rečníci a účastníci, vystupujúci na synode o synodalite boli „liberálnymi prívržencami navrhovaných noviniek“ – liberálni teológovia, ktorí sa zúčastnia synody, sú známi odporcovia protichodných postojov so súčasným sekulárnym svetom.

Väčšina veriacich nemá prehľad o obsahu a zmysle synodality. Mali by si však uvedomiť, že to, čo sa bude diať v Ríme od 4. do 29. októbra 2023, bude mať významný vplyv na ďalší život a smerovanie Cirkvi.

Podľa katolíckych konzervatívcov nie je dobrým znamením pripravované informačné embargo, ukrývajúce sa za prísne kontrolovanú diskusiu. Je dokonca v priamom rozpore s vždy pertraktovanými zámermi synodality – otvorenosťou a úprimným dialógom.

Práve preto organizuje La Bussola Quotidiana medzinárodnú konferenciu v Ríme v predvečer otvorenia synody o synodalite. Použili už spomenuté slovné spojenie „La Babele Sinodale“ – Babylonská synoda, pretože hebrejské slovo „bábel“, označujúce historický názov slávneho mesta v Mezopotámii s jeho nemenej slávnou vežou – staroveký Babylon, znamená tiež zmätok.

Podľa konzervatívcov Babylonská synoda sleduje zámer nahradiť pravdivé a 2000-ročné učenie o Bohu novými doktrínami liberálov a je dokonca takmer nemožné nájsť kontinuitu medzi touto synodou a zámermi synod, ktoré sa konali v dejinách Cirkvi. Konferencia La Bussola Quotidiana má ambíciu ukázať veriacim skutočné ciele liberálov, ktoré budú na synode skryte presadzovať.

Konferencia La Bussoly Quotidiany sa uskutoční, ako už bolo naznačené vyššie, 3. októbra 2023 o 16:00 hod na ulici Via delle Fornaci 37, čo je veľmi blízko od Námestia sv. Petra. V prvom rade sa očakávajú prejavy kardinála Raymonda Leo Burka, kanonistu otca Geralda Murraya, profesora Stefana Fontanu, ako aj ďalších účastníkov.

BK

Zdroj: La Bussola Quotidiana, titulný ilustračný obrázok – snímka obrazovky internetovej stránky La Bussola Quotidiana zobrazujúcej článok/pozvánku, zdroj – lanuovabq.it


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.