„Kresťanský nacionalista!“ – nová nálepka pre konzervatívnych kresťanov z USA -

„Kresťanský nacionalista!“ – nová nálepka pre konzervatívnych kresťanov z USA


26. februára 2024
  Krátke správy

Atmosféra pred novembrovými voľbami v USA hustne. Konzervatívci obviňujú liberálov, že za ich vlády pustili do krajiny milióny nelegálnych migrantov a Amerika už ani nebude schopná prežiť ďalšie štyri roky ich vládnutia. Liberáli zas obviňujú konzervatívcov, že chcú zničiť demokraciu a nastoliť prokresťanskú diktatúru. „Kresťanský nacionalizmus“ je však v skutočnosti len nová nebezpečná nálepka spoza mora.

Ilustračný obrázok, zdroj: blog.uaar.it

Viac a viac liberálnych prodemokratických komentátorov hovorí o hrozbe „kresťanského nacionalizmu“. Podľa ich slov ide o nový prúd v rámci republikánskej strany a širšieho konzervativizmu, ktorý „tvrdí“, že Amerika bola založená na kresťanských princípoch a tak by to aj malo zostať. Tieto názory sa objavujú čím ďalej, tým častejšie. Tak napríklad v piatok prišiel britský liberálny denník The Guardian s bombastickým článkom „Republikánska strana chce spraviť z Ameriky teokraciu“. V skratke, každý prokresťanský zákon, ako obmedzenie potratov, obmedzenie či zákaz homomanželstiev, zákaz účasti transgender športovcov, je vnímaný ako krôčiky k „obmedzovaniu slobody“ a vlastne k diktatúre. „Spoločnosť, kde je jeden súbor náboženských názorov vnucovaný tým, ktorí s nimi nesúhlasia, nie je demokraciou. Je to teokracia,“ píše autor Robert Reich. To, že je to v skutočnosti LGBT/trans ideológia, čo skrze školstvo, médiá a kultúru je vnucované väčšinovému obyvateľstvu mu však neprekáža.

O téme dokonca vyšla celá kniha s názvom „Príprava na vojnu: Extrémistická história bieleho kresťanského nacionalizmu – a čo bude nasledovať“ od bývalého pastora, teraz už ale osvieteného ateistu Bradleyho Onishiho. V knihe píše o vzostupe „násilného bieleho kresťanského nacionalizmu“. Obsadenie Kapitolu 6. januára 2021 Trumpovými priaznivcami bola údajne len drobná ukážka toho, čo „kresťanskí nacionalisti“ dlhodobo pripravujú, zvlášť, ak by sa k moci dostal práve Donald Trump.

O „kresťanskom nacionalizme“ referujú všetky dôležité médiá v krajine ako NY Times, The Atlantic, MSNBC. „Spojenie bývalého prezidenta s náboženskými fanatikmi je oveľa väčší problém ako jeho nedostatok zbožnosti,“ uvádza portál The Nation. „Nie, Trumpov skutočný hriech nie je pokrytectvo, ale teokracia. Kresťanský nacionalizmus je extrémistická ideológia v rozpore so základným pluralizmom amerického života,“ píše sa ďalej.

Ilustračný obrázok, zdroj: patheos.com

Podľa konzervatívneho portálu The Federalist je však zvolanie „kresťanský nacionalista!“ len ďalšou nálepkou, ktorá má zaistiť ďalšiu sériu ústupov kresťanov z verejného života. „Medzi ľavicovými a samozvanými progresívnymi kresťanmi,“ píše mladá autorka Kylee Gryswoldová „prebieha spoločné úsilie, aby verných veriacich kultúrne a politicky vyradili z hry.“ To, že na tradičných katolíkov bola nasadená FBI, že si pre prolife kresťana prišiel špeciálny zásahový tím SWAT, to je asi v poriadku. Najväčšou hrozbou pre demokraciu ste vy, ak „obhajujete tradičné manželstvo, nenarodený ľudský život, národnú suverenitu, nemennosť pohlaví, dôležitosť cnosti v samospráve, riziká orálnej antikoncepcie alebo božský pôvod života“. Vtedy ste „kresťanský nacionalista“.

Odkaz je teda jasný: ak sa staviate proti extrémistickej kultúrno-etickej politike progresívcov, ste vnímaný ako „domáci terorista“. Gryswoldová to ešte upresňuje tým, že podľa mienenia demokratov, „ak beriete svoju vieru vážne, potom ste na tej istej lodi ako bomboví útočníci a masoví strelci“.

The Federalist ale pripomína, že Amerika bola skutočne založená na kresťanských základoch, čo si súčasní progresívci odmietajú priznať. Sú to oni, kto unáša krajinu (a tiež celú západnú civilizáciu) a nie kresťania. Stránka však tiež pripomína Ježišove slová, že keďže On bol nenávidený svetom, my musíme rátať s tým, že aj nás bude svet nenávidieť.

MG

Zdroj: The Federalist, The Guardian, The Nation, sprievodný ilustračný obrazový materiál, zdroj – blog.uaar.it, patheos.com

***

Staňte sa členom Fatimského Apoštolátu!

Dostanete od nás ako časopis Spojenectvo s Máriou ako dar.

Členovia Fatimského Apoštolátu (FA) však okrem dvojmesačníka dostávajú tiež rôzne sväteniny – medailóny, brožúrky, plakety a podobne. A navyše – za členov FA sú odslúžené sv. omše a tiež sa zvlášť za nich a za nimi spísané úmysly modlia Služobnice Ducha Svätého počas celonočných adorácií, konaných v kláštore každú druhú noc.

Členstvo vo Fatimskom Apoštoláte je dobrovoľné, fatimský apoštol ho potvrdzuje svojím súhlasom a zasielaním pravidelného príspevku vo forme milodaru. Rovnako tak sa však môže fatimský apoštol kedykoľvek rozhodnúť zrušiť svoje členstvo, čo oznámi buď písomne alebo telefonicky.

Pridajte sa teda k našim pravidelným podporovateľom a staňte členmi Fatimského Apoštolátu – prihlásiť sa môžete na tel. čísle 02/222 00 777.

Svojím členstvom vo Fatimskom Apoštoláte tým najlepším spôsobom podporíte v týchto neľahkých časoch fungovanie Nadácie Slovakia Christiana, ako aj portálu Christianitas.sk a ich neúnavnú snahu o zachovanie nemenného učenia Cirkvi.

Ďakujeme!


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Švajčiarsky biskup Bonnemain čelí kritike za to, že sa zúčastnil pohrebu biskupa Huondera, organizovaného Kňazským bratstvom svätého Pia X.

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní