Krátko pred Synodou prijal pápež LGBT jezuitu Jamesa Martina. Na druhý deň začala neoficiálna časť Synody: Pápež žehnal s heretikmi. Boli aj kurzy o islame a budhizme -

Krátko pred Synodou prijal pápež LGBT jezuitu Jamesa Martina. Na druhý deň začala neoficiálna časť Synody: Pápež žehnal s heretikmi. Boli aj kurzy o islame a budhizme


2. októbra 2023
  Krátke správy

Svetové zhromaždenie biskupov v Ríme sa začalo neoficiálne v sobotu programom pre účastníkov nadchádzajúcej Synody pod heslom Spolu 2023. Išlo o ekumenickú vigíliu v areáli Námestia sv. Petra, na ktorej sa zúčastnili aj predstavitelia rôznych kresťanských heretických náboženských spoločenstiev, aby sa spolu s pápežom Františkom modlili, pričom nakoniec spoločne požehnali ľuďom na námestí a zrejme aj urbi et orbi.

Ilustračný obrázok, zdroj: pxhere.com

Predtým sa počas dňa konali v Ríme pod patronátom Cirkvi rôzne workshopy pre mladých ľudí, vrátane tých, ktoré boli zamerané na oboznámenie sa s islamom a budhizmom. Organizátori Synody komentovali multináboženský a ekumenický charakter Synody nasledovne:

Synodalita a ekumenizmus sú dve cesty, po ktorých treba kráčať naraz. Záväzok vybudovať synodálnu Cirkev má niekoľko ekumenických dôsledkov.

Dôsledky si môžeme ľahko domyslieť a symbolicky boli vyjadrené aj spoločným aktom požehnania na Námestí sv. Petra. Pápež spolu s 20 predstaviteľmi, medzi ktorými boli aj baptisti, metodisti, anglikáni či iní protestanti, vrátane ženských „kňažiek“, požehnal celému svetu, stojac s nimi na jednej úrovni pod tribúnou, ako rovný s rovnými.

Otázka znie: Má požehnanie protestantskej pastorko-kňažky nejaký sakrálny účinok podobný požehnaniu katolíckeho kňaza alebo biskupa? Podľa učenia katolíckej Cirkvi nie – sú to laici a navyše vyznávajú bludy. Logicky nasleduje otázka: Nemôže takéto požehnanie, ktoré si nechá katolík udeliť od niekoho, kto napríklad popiera Nepoškvrnené počatie Panny Márie alebo reálnu prítomnosť Krista v Eucharistii, skôr uškodiť ako pomôcť? Veď svätci učili, že to diabol sa teší, keď sa popierajú tieto dogmy. Teraz majú katolíkov požehnávať tí, z ktorých činnosti má diabol radosť?

Ekumenická vigília bola spoločným podnikom ekumenického protestantsko-katolíckeho združenia Taizé, Generálneho sekretariátu biskupskej synody a Dikastéria pre jednotu kresťanov.

Deň pred touto akciou a krátko pred oficiálnym otvorením Synody prijal v piatok 29. septembra pápež František opäť svojho obľúbenca a jedného z poradcov, najnovšie aj člena Dikastéria pre komunikáciu, heterodoxného obhajcu LGBT – jezuitu Jamesa Martina. Pred stretnutím ho pápež dokonca osobne pozval na Synodu, pričom jezuita bude mať na základe pápežovho rozhodnutia hlasovacie právo, ako „nebiskupský člen synody“!

Oficiálne vatikánske zdroje o návšteve neinformovali, avšak otec James Martin SJ im to trochu pokazil a pochválil sa na sociálnej sieti sám:


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

https://twitter.com/MLJHaynes/status/1707816990084133013/photo/1

V komentári uviedol: „Som vďačný za dnešnú návštevu u Svätého Otca, kde sme mali úžasný a podrobný rozhovor v Dome svätej Marty. Som veľmi vďačný za jeho láskavé prijatie.

Pokiaľ mal P. James Martin SJ pred Synodou s pápežom rozhovor, ktorý zhodnotil ako „úžasný a podrobný“, tak môžeme bez preháňania konštatovať, že táto informácia zaiste nepridá konzervatívnym katolíkom na duševnom pokoji. Navyše, keď ohľadom svojej činnosti na Synode uviedol:

Dúfam, že sa podelím o niektoré príbehy z komunít, s ktorými pracujem. Samozrejme to zahŕňa LGBTQ komunitu, ale v širšom zmysle aj iné komunity v americkej cirkvi.

Spojte si to s nadšením P. Martina SJ nad „úžasným rozhovorom“ s pápežom, skombinujte so Synodou a ekumenickou vigíliou, dochuťte kardinálmi Hollerichom, Fernándezom, Zuppim a Grechom, no a spomeňte si na dve výstižne zvolania: zachráň sa kto môžeš a beda porazeným.

BM

Zdroj: LifeSite News, PCH24, titulný ilustračný obrázok, zdroj – pxhere.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Trump obvinil Bidena a jeho progresívno-liberálnu kamarilu z prenasledovania katolíkov

Vatikán vo Francúzsku blokuje vysviacku piatich kňazov u Misionárov Božieho milosrdenstva. Dôvodom je tradičná liturgia

Potřeba víry a její zneužití

Hrob – kniha života