Katolícky apologéta sa pýta: „Bola polárna žiara znamením?“ -

Katolícky apologéta sa pýta: „Bola polárna žiara znamením?“


21. mája 2024
  Krátke správy

Joe McClane mal vo svojom tradičnom programe Catholic Take na YouTube hosťa zo Škótska menom Mark McLean, ktory sa venuje zjaveniam vo Fatime.

Ilustračný obrázok, zdroj: flickr.com / Marcelo Quinan

McLean spomína slová Panny Márie z Fatimy, podľa ktorých „keď uvidíte na oblohe nezvyčajné svetlá, bude to symbol, že na svet čaká trest“. Škót McLean vraví, že sestra Lucia, jedno z troch fatimských detí, keď uvidela podivnú polárnu žiaru na konci 30. rokov, ihneď vedela, ze toto je znamenie, o ktorom hovorila Matka Božia.

McLean je presvedčený, že v spojení s vojnou na Ukrajine, satanistickými predstaveniami na Eurovízii a celkovo nedobrým smerovaním sveta, možno náhly a celosvetový fenomén veľmi jasnej polárnej žiary vnímať ako možné znamenie.

Hosť McClanea upozorňuje, ze Rusko bolo vo fatimských zjaveniach kľúčovým prvkom. Hovorí, že fatimské zjavenia boli o tom, ze „Rusko bude pochodovať cez celú Európu až do Francúzska a moslimskí migranti budú v rovnakom čase zaplavovať Európu z juhu“.

Mnohé biskupmi uznané zjavenia (Bruno Cornacchiola, Marie-Julie Jahenny) skutočne naznačujú takýto priebeh udalostí.

Podľa Marka McLeana „čas je krátky“ a my namiesto pokánia neustále „posúvame hranice“ toho, co je pre Nebo únosné. „Treba sa zamerať na tie správy, treba sa zamerať na liečbu a pripraviť sa: modlitbou, pôstom, sviatosťami, spoveďou a tak ďalej.“ Upozorňuje na uistenie Panny Márie z Fatimy, že keď sa bude javiť, že zlo zvíťazilo, vtedy nastane Jej čas; vtedy Boh zakročí.

Mimochodom, jasnú polárnu žiaru bolo vidieť aj z územia Slovenska. Podľa niektorých internetových portálov by sme mali ešte mať možnosť úkaz znovu pozorovať.

MG

Zdroj: youtube Joe McClane, titulný ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com / Marcelo Quinan


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Neutralita Slovenska by sa mohla dezolátom páčiť, pretože nikto z nich veľmi nechce umierať za Izrael a USA. Lenže z pasce už myši zrejme neutečú

Na severe Iraku bolo tento týždeň na svojom prvom svätom prijímaní okolo 450 detí

Fanatický nepriateľ tradičnej omše, teológ Andrea Grillo zaútočil neuveriteľným spôsobom na úctu k mladému adeptovi svätorečenia Carlovi Acutisovi

„James the Less“ – komediálny katolícky miniseriál, ktorý je na platforme YouTube už vcelku populárny