Katolícka univerzita ubytovala na dievčenskom internáte transgenderového študenta -

Katolícka univerzita ubytovala na dievčenskom internáte transgenderového študenta


19. mája 2023
  Krátke správy

Katolícka univerzita svätého Tomáša v americkej Minnesote umožnila transgenderovému študentovi bývať v dievčenskom internáte. Dostal dokonca posteľ v dvojlôžkovej izbe, pričom jeho spolubývajúca zrejme ani netuší, že býva s biologickým mužom. Zdôrazňujeme ešte raz, prípad sa stal na – katolíckej univerzite!

Ilustračný obrázok, zdroj: pexels.com

Riaditeľka internátu Zoe Changová po tom, čo na prípad upozornili novinári, vyhlásila, že ich škola sa snaží byť „inkluzívna“. Má to však malý háčik. Neinformovali o tom dostatočne konzervatívnych katolíkov. Áno, ako vidíte, katolíci sa aj tu delia na liberálnych a konzervatívnych, pričom tí druhí nadšenie z inkluzívnosti katolíckej univerzity nezdieľajú.

Riaditeľka v úprimnom rozhovore s novinármi, ktorí za ňou prišli v utajení, zároveň priznala, že transgenderový študent dostal na ubytovanie v dvojlôžkovej izbe zľavu a že ostatné študentky o tom, že bývajú s transgendermi, čiže biologickými mužmi, neinformuje.

Portál LifeSite News, ktorý o prípade informoval, kompetentných kontaktoval a požiadal o vyjadrenie, ako vlastne táto univerzita zabezpečuje, aby jej učenie a aktivity boli v súlade s učením katolíckej Cirkvi. Na odpoveď čakajú doteraz.

Dozvedeli sa však, že „ak by študent dobrovoľne zverejnil svoju transrodovú identitu a požiadal by o spolubývajúceho, tak by špeciálny tím podnikol kroky, aby sa ubezpečil, že to vyhovuje obom študentom.

Z napísaného teda vyplýva, že ak si študent neželá, aby sa jeho spolubývajúca dozvedela, že je vlastne biologickým mužom, tak s tým nikto nič nezmôže.

Po prevalení tejto kauzy sa zistili ďalšie zaujímavé skutočnosti. Na akademickej pôde katolíckej univerzity tiež pôsobí viacero LGBT spolkov, ktoré organizujú woke akcie a podporujú trans komunitu…

MM

Zdroj: LifeSite News, ilustračný obrázok, zdroj – pexels.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní

Na slovíčko s Michaelom Mattom a Johnom-Henrym Westenom