Kardinál Marx sa už rozhodol: „Budem požehnávať homosexuálne páry!“ Je prvým kardinálom, ktorý to otvorene priznal -

Kardinál Marx sa už rozhodol: „Budem požehnávať homosexuálne páry!“ Je prvým kardinálom, ktorý to otvorene priznal


19. septembra 2023
  Krátke správy

Kardinál Marx, obhajca LGBT vzťahov, slúžiaci LGBT bohoslužby, ktorý je však ešte stále poradcom pápeža Františka (!), sa už definitívne rozhodol. Bude požehnávať homosexuálne páry. Uviedol to pre časopis Münchener Merkur.

Zdroj: wikimedia commons

Na otázku redaktora, s ktorým robil rozhovor, či bude požehnávať osobne homosexuálne páry, odpovedal:

Prečo nie? Vždy to bude závisieť od konkrétnej situácie. Ak ma ľudia požiadajú o požehnanie, urobím to.

Mníchovský arcibiskup dodal, že existujú páry, ktoré z cirkevného hľadiska nemôžu prijať sviatosť manželstva:

Ale nemôže sa stať, žeby kvôli tomu boli vylúčení z pastoračnej starostlivosti.

A tak sa bude požehnávať…

A aby to išlo ako po masle, kardinál Marx navrhuje, aby sa na úrovni biskupskej konferencie vypracoval liturgický manuál, ktorý kodifikuje obrad požehnávania homosexuálnych párov. Na manuál však podľa neho kňazi nemusia čakať, dodal rýchlo, aby sa zrejme niekto náhodou nezľakol, že progres ide pomaly:

Ak ľudia, ktorí sa majú radi požiadajú o požehnanie, kňazi určite nájdu spôsob, ako sa s tým dobre vysporiadať a urobia to.

Potom sa kardinál, ktorý sa vo štvrtok dožíva 70. narodenín, zamyslel nad svojou smrťou a okomentoval ju čudesnými vetami:

Často premýšľam o smrti. To ma nedesí. Ale otázka, ako zomriem – či musím trpieť, či sa stanem dementným, to ma znepokojuje.“

Na záver dodal, že dôjde k „veľkej premene“ vonkajšej podoby Cirkvi:

Teraz my, vrátane mňa 70-ročného, musíme k tomu vydláždiť cestu. Musíme robiť rozhodnutia a oslobodiť sa od niektorých vecí, napríklad pokiaľ ide o nehnuteľnosti alebo štruktúru.“

Treba ešte niečo dodávať? Poradca pápeža oznamuje pol mesiaca pred začiatkom Synody biskupov o synodalite, že bude požehnávať homo-páry, že Cirkev čaká veľká premena a že tomu musia vydláždiť cestu…

Skutočne si ešte niekto myslí, že pokiaľ budú v centre schválené tieto „reformy“, tak sa tomu Slovensko vyhne? Skutočne niektorí biskupi veria, že na Slovensku sa nebudú požehnávať homo-páry, ak sa budú požehnávať v rakúskom Kittsee za slovenskými hranicami?

Uvidíme už čoskoro aj na Slovensku veľké obracanie teologických kabátov?

BM

Zdroj: Katholisch.de, titulný ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Po honbe na „extrémistov“ v nemeckej cirkvi prichádza podobný pohon aj v rakúskej cirkvi: Musíme zachrániť liberálnu demokraciu!

Liberálna demokracia je žalárom pre dobromyseľných a cestou do Pekla alebo Liberálna revolúcia ako nástroj diablovej vzbury

Totálny škandál na prvom Katolíckom svetovom dni detí v Ríme, organizovanom pápežom: Deťom tancoval transsexuálny umelec!

Křesťanství v pojetí Ortegy y Gasseta, II. část