Kalifornia: Ak rodičia nesúhlasia so zmenou pohlavia svojho dieťaťa, môžu o dieťa prísť -

Kalifornia: Ak rodičia nesúhlasia so zmenou pohlavia svojho dieťaťa, môžu o dieťa prísť


13. septembra 2023
  Krátke správy

Nový zákon, ktorý prešiel Kalifornským štátnym zhromaždením (parlamentom), umožňuje odoberať deti rodičom len na základe toho, že rodičia nesúhlasia so zmenou pohlavia svojho dieťaťa. Zákon ešte musí podpísať guvernér štátu, no to je zrejme len formalita.

Ilustračný obrázok, zdroj: flickr.com / James Cridland

Zákon prešiel v Kalifornskom štátnom zhromaždení minulý týždeň v pomere 57 hlasov proti 16. Ide o ďalší prídavok neuveriteľne bizarných zákonov Kalifornie točiacich sa okolo detí a snáh o čo možno najväčšie uľahčenie zmeny ich pohlavia. Doteraz platilo, že rodič musel súhlasiť so zmenou pohlavia svojho dieťaťa – ak sa o nej vôbec dozvedel.

Terajšie zákony umožňujú privádzať deti na cestu vlastného pohlavného zmrzačenia bez vedomia ich rodičov. Tí sa o procedúre, na ktorú naviedla ich dieťa napríklad učiteľka v škole, môžu dozvedieť až keď už je neskoro. A to nie je zďaleka všetko.

Minulý rok podpísal demokratický guvernér Kalifornie, Gavin Newsom, zákon, ktorý poskytuje deťom z ostatných amerických štátov, ktoré sa chcú dať preoperovať bez súhlasu rodičov, akýsi azyl v Kalifornii. Ani toto však nie je koniec. Ďalší dodatok je ešte šialenejší. Portál Public uvádza:

Rodič, ktorý chce dať zmeniť pohlavie svoje dieťa proti vôli druhého rodiča, môže dieťa uniesť (!) do Kalifornie a prihlásiť ho na lekárske ošetrenie, pričom je chránený pred vyšetrovaním trestných činov alebo zneužívania. Zákon robí z radikálneho legislatívneho úsilia Kalifornie národnú záležitosť.“

V USA bol pred časom veľmi známy prípad zúfalého otca, ktorého exmanželka takto uniesla ich asi 6-ročného syna do Kalifornie, kde chcela, aby podstúpil zákrok na zmenu pohlavia. Otec prosil médiá a úrady, aby tomuto šialenstvu nejako zabránili.

Spomínaný portál tiež upozorňuje, že už celá škála kalifornských transgender zákonov špecificky sa zameriavajúcich na deti, nielenže ide proti serióznym vedeckým výskumom, ale porušuje aj samotnú ústavu USA, ktorá špecificky zaručuje práva rodičov vzťahujúce sa na rozhodovanie o vzdelávaní, zdravotnej starostlivosti či náboženstve ich detí.

Liberál Newsom si medzitým hovorí to svoje. Kalifornia je podľa neho „miestom, kde rodiny – nie politickí fanatici – majú slobodu rozhodnúť sa, čo je pre nich správne“. Rovnako tak uviedol, že žiaden iný americký štát neposkytuje „väčšiu kontrolu a zapojenie rodičov“ ako ten jeho. Zdá sa, že Newsom vedome zahmlieva svoju skutočnú politiku. Portál Public uvádza:

Kalifornskí rodičia môžu čoskoro čeliť znepokojujúcej dileme: buď súhlasia s transrodovou lekárskou starostlivosťou o svoje dieťa, alebo riskujú, že svoje dieťa stratia v prospech štátu.

Prečo sa takzvaný „štát slobody“ pokúša porušiť najzákladnejšie práva rodičov rozhodovať za vlastné deti? A prečo sa školy snažia utajiť rodové zmeny pred rodičmi?

Podľa Roda Drehera je najvyšší čas, aby kalifornské rodiny čo najrýchlejšie opustili svoj rodný štát.

MG

Zdroj: public.substack.com, roddreher.substack.com, titulný ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com / James Cridland


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Najsvätejšie Srdce Ježišovo a modlitba svätého ruženca

Kardinál Burke v prejave na Kolégiu sv. Tomáša Akvinského: Revolúciu podporujú zvnútra Cirkvi aj tí, ktorí sú povolaní pásť stádo!

Harrison Butker – športovec a tradičný katolík – predniesol reč, ktorá šokovala spohanštenú Ameriku

Možný zázrak v Lurdoch? Takmer úplne slepej žene sa vrátil zrak