Jordan Peterson nazval katolíkov spolupracujúcich s LGBT „užitočnými idiotmi“, ktorí sa „podieľajú na vlastnom zániku“ -

Jordan Peterson nazval katolíkov spolupracujúcich s LGBT „užitočnými idiotmi“, ktorí sa „podieľajú na vlastnom zániku“


19. septembra 2023
  Krátke správy

Známy kanadský psychológ a spisovateľ Jordan Peterson, ktorého pred nedávnom odsúdil kanadský súd na prevýchovu za „nenávistné prejavy“, vo svojom interview pre LifeSite News označil katolíkov spolupracujúcich s LGBT hnutím za „užitočných idiotov“.

Zdroj: flickr.com

Radikálna agenda LGBT etc. už nemôže byť viac v rozpore s katolíckou doktrínou ako je, aj keby sa ju tak niekto na to rozhodol špeciálne navrhnúť,“ uviedol Peterson. A napriek tomu, katolíci usilovne s LGBT kooperujú. Alebo, ako by povedali slovenskí dezoláti – lezú im do zadku.

Peterson, aj keď sám nie je katolík, uznáva hodnotu katolicizmu aj tradície, pričom vyzval katolíkov, aby bojovali za zachovanie svojej viery. Uviedol, že cieľom LGBT voči katolíckej Cirkvi je to isté, ako voči každej tradícii – zničiť ju.

Používajú na to obviňovania, manipuláciu a veľmi reálne vyhrážanie sa hnevom davu, spolu s neustálymi tvrdeniami o zločinnosti a útlaku.“

O katolíkoch otvorene vyhlásil:

Katolíci, ktorí sú príliš zaspatí alebo naivní na to, aby si to všimli, alebo sú naklonení k spolupráci kvôli apelom na súcit – to sú užitoční idioti, ktorí sa podieľajú na svojom vlastnom zániku.“

Petersonove komentáre sú reakciou na vyhlásenie Asociácie katolíckych učiteľov v Ontáriu z minulého týždňa, v ktorom títo odsúdili premiéra Douga Forda za to, že bránil študentov pred LGBT indoktrináciou. Katolíci sa tak stali vo svojom užitočnom idiotizme ešte inkluzívnejšími ako mnohí liberáli.

Premiérove vyhlásenia označili katolícki učiteľskí idioti za „hanebné, neúctivé a potenciálne škodlivé“ a navyše k tomu dodali:

Používanie rodového zámena je vo svojej podstate hlboko osobné a je ústredným prvkom identity osoby.“

Skrátka, mladí katolícki študenti si majú sami určovať pohlavie. Aké katolícke!

Možno by bolo vhodné, aby sa Peterson (ešte predtým než absolvuje prevýchovu) zastavil aj na Slovensku, kde sa tiež nachádzajú značné množstvá katolíckych „užitočných idiotov“.

BM

Zdroj: LifeSite News, titulný ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.