Jordan Peterson kongresmanke, ktorá tvrdila, že strelné zbrane sú najčastejšou príčinou úmrtia detí: Najčastejšou príčinou je potrat! -

Jordan Peterson kongresmanke, ktorá tvrdila, že strelné zbrane sú najčastejšou príčinou úmrtia detí: Najčastejšou príčinou je potrat!


19. júna 2024
  Krátke správy

Kanadský psychológ Jordan Peterson, ktorého manželka pred nedávnom konvertovala na katolícku vieru, sa na sociálnej sieti X dostal do sporu s progresívnou kongresmankou z USA, Rashidou Tlaibovou. Tá ako správna ľavicová liberálka bojuje nielen za práva LGBT a právo žien na zabitie vlastných detí, ale hlasno apeluje za obmedzenie predaja ručných strelných zbraní.

Kanadský psychológ Jordan Peterson
zdroj: flickr.com

Minulý týždeň kongresmanka zverejnila na sociálnej sieti svoj status, v ktorom sa rozhorčovala nad násilím, spáchaným následkom predaja zbraní. Bezprostrednou príčinou jej emotívneho komentára bol minulotýždňový rozsudok Najvyššieho súdu USA, ktorý zrušil nariadenie z Trumpovej éry, prijaté v roku 2017 po masových streľbách v Las Vegas a ktoré zakazovalo predaj špeciálneho druhu automatických pušiek:

Násilie so zbraňou je už v našej krajine hlavnou príčinou smrti detí a dospievajúcich. Vďaka tomuto rozsudku budú masové streľby ešte smrteľnejšie. Scotus má krv na rukách. Tento nezodpovedný Najvyšší súd musí prestať prijímať zákony len tak, halabala.

Na jej status zareagoval Jordan Peterson nasledujúcim príspevkom na tej istej sociálnej sieti:

Nie. Sú to potraty, ktoré rádovo prevyšujú úmrtia zbraňou.

Svoj postoj následne vysvetlil:

Nie som za predaj zbraní tínedžerom, avšak keď povieme A, treba povedať pre progresívnych Demokratov aj B. A tento bod si vyžadoval objasnenie.

Petersonov príspevok okamžite zožal priaznivú reakciu zo strany pro-life skupín na sociálnych sieťach. Následne sa na nich začali zjavovať štatistiky, ktoré hovoria jasnou rečou:

– na následky streľby zomrelo v roku 2021 v USA 2571 detí;

– na zabitie umelým potratom to bolo 625 978 detí.

V Kanade, odkiaľ pochádza Peterson, a kde boli potraty legalizované v roku 1969, bolo zabitých dodnes okolo 4 miliónov detí.

BM

Zdroj: LifeSiteNews, titulný ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Zomrel Anton Hykisch – zatiaľ posledný veľký slovenský katolícky spisovateľ

Hnutie Emauzy potvrdilo o zakladateľovi, že Abbé Pierre, idol liberálneho katolicizmu bol sexuálnym násilníkom. Dodajme: aj obhajcom LGBT a heretikom

Poľsko: Šikanovanie Cirkvi liberálmi narastá – Dvom progresívcom vadilo zvonenie z kostola a sudca ho zakázal

Firma John Deere upúšťa od podpory agendy LGBT, rodovej rovnosti a gender. Konzervatívni zákazníci ju začali bojkotovať