Iránsky prezident v OSN: „Svet očakáva moslimského spasiteľa a on už je medzi nami“ -

Iránsky prezident v OSN: „Svet očakáva moslimského spasiteľa a on už je medzi nami“


28. septembra 2023
  Krátke správy

Iránsky prezident Raisi zakončil svoju reč na pôde OSN v utorok 19. septembra skutočne nečakane – vyhlásil, že spasiteľ, či záchranca sveta, ktorého „očakávajú všetky náboženstvá“, by už mal byť medzi nami a že jeho nasledovníci už onedlho verejne vystúpia. Moslimské, ale aj katolícke proroctvá pritom skutočne spomínajú akéhosi veľkého moslimského dobyvateľa, ktorý v čase krízy napadne Európu.

Iránsky prezident Seyyed Ebrahim Raisi
zdroj: fb Sayyid Ebrahim Raisi

Iránsky prezident Seyyed Ebrahim Raisi počas vystúpenia na Valnom zhromaždení OSN v New Yorku na záver svojho zhruba polhodinového monológu povedal nasledujúce slová:

Dámy a páni,
ľudstvo vstupuje na novú dráhu. Staré mocnosti upadajú. Oni sú „minulosťou“ a my sme „budúcnosťou“. Opakujem to: „oni sú „minulosťou“ a my sme „budúcnosťou“.

Náš pohľad na budúcnosť je plný nádejí. Svet očakáva spasiteľa prisľúbeného nebeskými náboženstvami. Tento spasiteľ existuje a je medzi nami. Úprimne veríme, že podľa božej prozreteľnosti a vôle, tak, ako prisľúbili boží proroci, spravodlivosť sa stane všeobecnou a vláda božích spravodlivých služobníkov prevládne po celom svete. Ľudstvo bude zachránené nárastom vedomia a zničením ignorancie. Svet očakáva deň, kedy zlyhanie skončí.https://gadebate.un.org/sites/default/files/gastatements/%5Bvariable%3Acurrent_session%5D/ir_en.pdf

Uvedený aktívny odkaz na dokument je oficiálnym anglickým prekladom OSN, dostupný v pdf formáte. Na portáli Organizácie Spojených národov je však dostupné aj video so simultánnym prekladom, kde je význam kritickej časti správy do istej miery s významovým posunom:

Svet očakáva deň, ktorý bol prisľúbený všetkými abrahámovskými vierami na svete, že konečný obhajca spravodlivosti skutočne existuje. My skutočne veríme, že podľa božskej vôle a presne tak ako boží proroci prisľúbili, spravodlivosť a poctivosť prevládnu vo svete…https://gadebate.un.org/en/78/iran-islamic-republic

V moslimskom svete existujú už od čias proroka Mohameda a jeho nasledovníkov proroctvá, podľa ktorých príde ku koncu časov veľký dobyvateľ, ktorý dobyje samotný Rím – moslimské spisy ho označujú pojmom „12. imám Mahdí“.

Ešte prekvapivejšie je, že podobné proroctvá sa nachádzajú aj v katolíckom svete. Časopis Catholic Herald priniesol v roku 2017 svedectvo kňaza, otca Maura Longhiho, blízkeho spolupracovníka Jána Pavla II., podľa ktorého sa mu pápež zdôveril s jeho víziou o „islamskom napadnutí Európy“:

Pápež mi povedal: „Povedz to tým, ktorých stretneš v Cirkvi tretieho tisícročia. Vidím Cirkev postihnutú smrteľnou ranou. Hlbšou, bolestivejšou ako boli rany z tohto tisícročia (komunizmus a nacizmus). Hovorí sa jej islamizmus… Vtrhnú do Európy; Európa bude ako pivnica, staré relikvie, tiene, pavučiny. Rodinné dedičstvá. Vy, Cirkev tretieho tisícročia, budete musieť čeliť invázii. Nie s armádami, tie nebudú stačiť, ale s vašou vierou a bezúhonným životom.https://catholicherald.co.uk/st-john-paul-ii-had-vision-of-an-islamist-invasion-of-europe/

V podobnom duchu sú interpretované aj slová Panny Márie deťom v La Salette vo Francúzsku. Medzi dochovanými správami vyslovila Panna Mária aj varovanie pred „Antikristovým predchodcom“:

Antikristov predchodca bude so svojimi vojskami z mnohých národov bojovať proti pravému Kristovi, jedinému Spasiteľovi sveta. Preleje mnoho krvi a bude chcieť zničiť Boží kult, aby sa sám dal uctievať ako Boh.

Mahdí totiž nemá byť len obyčajným vojvodcom, ale – podľa islamskej viery – má byť priamo „synom Mohameda“ a bude mu teda pripisovaná istá nadprirodzená, až polobožská moc.

Vo svetle týchto správ je pre nás nielen znepokojujúce, ale až prorocky varovné historické uzmierenie medzi dvoma odvekými moslimskými nepriateľmi, Iránom a Saudskou Arábiou, ku ktorému došlo na jar tohto roka. Portál stanice Al Jazeera z 24. septembra:

Zblíženie medzi Iránom a Saudskou Arábiou vedie k hlbokým zmenám za hranicami oboch regionálnych mocností. Teherán normalizuje vzťahy s niekoľkými ďalšími krajinami a prebiehajú snahy o vykonanie zmien, ktoré pomôžu stabilizovať región a znížiť napätie.https://www.aljazeera.com/news/2023/9/24/what-countries-have-normalised-relations-with-iran-after-saudi-detente

MG

Zdroj: un.org, Catholic Herald, aljazeera.com, titulný ilustračný obrázok, zdroj – fb Sayyid Ebrahim Raisi


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.