Hinduisti ukazujú svoju pravú tvár, útoky na kresťanov sa stupňujú -

Hinduisti ukazujú svoju pravú tvár, útoky na kresťanov sa stupňujú


20. mája 2024
  Krátke správy

V Indii sa v júni budú konať parlamentné voľby a v priebehu predvolebnej kampane sa výrazne zvýšil počet protikresťanských a rovnako aj protimoslimských útokov. Dá sa povedať, že hinduisti a indickí nacionalisti sa doslova odtrhli z reťaze a kresťania a moslimovia sa pravidelne stávajú terčom nenávistných prejavov.

Ilustračný obrázok, zdroj: snímka obrazovky / youtube.com

V Európe sa žiaľ pretláča nesprávny názor, podľa ktorého hinduisti vyznávajú mierumilovné náboženstvo. Nie je to však tak. Sú to naopak často radikáli s nenávistnými prejavmi a činmi – napríklad evanjelického pastora Raviho a ďalších evanjelických kresťanov napadli počas evanjelických bohoslužieb. Ešte predtým dostali protestanti od hinduistov ultimátum – buď konvertujú na hinduizmus, alebo budú čeliť hinduistickému hnevu. V osade, kde žili, kresťanov už dávno odpojili od vody a od elektriny.

Polícia premotivovaných hinduistov najprv zatkla, po mesiaci ich však prepustili a teror sa obnovil. Protestanti preto dedinu radšej opustili, overili si totiž v praxi, že aj indickí hinduistickí policajti sú na strane radikálov. Ostali tak len tí, ktorí nemali kam odísť a situácia sa čoraz viac zhoršuje.

Ďalší miestny protestant Rahul Singh hovorí o tom, že fanatickí hinduisti sú ideologicky vyškolení a sfanatizovaní. Protestantskí pastori aj preto pripravujú veriacich Indov na to, aby sa pripravili na prenasledovanie. Čoraz viac protestantov tak opúšťa svoje domovy a odchádza do miest, kde sfanatizovaní hinduisti nemajú tak silné postavenie. Pastor Rahul Singh prosí o modlitbu.

Ja len dodám, že keď protestanti v Indii konvertujú na katolicizmus, určite sa budem za nich modliť aj ja, teraz to prenechávam na protestantov, katolíckych liberálov, modernistov, progresívcov, ekumenistov, synodalistov fiduciasupplicantistov a abúzabístov. Ako katolícky tridentský náboženský tmár som sa modlil, modlím sa a budem sa modliť v prvom rade za katolíkov (občas za pravoslávnych) a budem tak činiť aj naďalej, bez ohľadu na to, koho tým zarmútim alebo rozruším). 🙂

Ďalší príklad je z jednej z dedín v indickom štáte Pandžáb, kde extrémistickí Sikhovia napadli miestneho evanjelického pastora Ramandeepa a jeho brata Amandeepa, pričom obaja v oblasti pôsobia už viac ako 13 rokov. Sikhovia im spôsobili svojimi kirpanmi (sikhské nože) vážne sečné a bodné zranenia. Keďže pastor Ramandeep a jeho brat Amandeep ešte nie sú duševne pripravení na mučenícku smrť a takisto na odpor, oblasť aj s veľkou väčšinou veriacich opustili.

Hinduistický aghori kult v Indii
zdroj: youtube.com

Priya Sharma, hovorkyňa ekumenickej kresťanskej organizácie Open Doors tvrdí, že incidenty a útoky voči kresťanom sú hlásené prakticky každý deň. Hinduisti sa snažia o politickú supremáciu v Indii a neprijateľne tlačia na kresťanov či moslimov. Najviac prenasledovanou skupinou sú však protestantskí veriaci a jehovisti. Voči nim smerujú vyhrážky, často sú zatýkaní za falošné obvinenia. Všeobecne možno povedať, že nenávisť a diskriminácia voči kresťanskej komunite v Indii stále narastá a silnie.

India sa umiestnila v roku 2024 na 11. mieste medzi krajinami sveta, v ktorých sú kresťania prenasledovaní. Na druhej strane sa však nemožno hinduistom len čudovať – pod Angličanmi zažili toľko zla a prenasledovania, že vlastne nie je úplne nepochopiteľné, ak sa snažia voči protestantským kresťanom vyhraniť. Žiaľ, radikálni hinduisti napádajú aj katolíkov.

Tak napríklad mesto Goa, ktoré bolo katolícke a patrilo Portugalcom, takéto problémy takmer nemá. Portugalskí katolíci (a katolíci všeobecne) sa v minulosti k hinduistom nesprávali ako k obyvateľom druhej kategórie, preto vzťahy medzi katolíkmi a hinduistami v Indii sú vo všeobecnosti na lepšej úrovni.

Ekumenická náboženská organizácia Open Doors prosí, aby sa veriaci modlili za kresťanov v Indii. Táto organizácia existuje už od roku 1955 a je úzko prepojená s organizáciou Globálna evanjelická aliancia, na ktorej zrode sa po stratení vplyvu v Indii po II. svetovej vojne podieľali do značnej miery najmä Briti (Open Doors a Open Society majú podľa cynikov veľa spoločného).

BK

Zdroj: kath.net, titulný ilustračný obrázok, zdroj – snímka obrazovky / youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Sv. Benno z Meissenu, biskup a apoštol polabských Srbov

Duch Svätý nás posilňuje a teší

Protirečenia ľavicovo-liberálneho myslenia alebo Hitparáda slniečkárskej hlúposti

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť