Europarlament chce už vo štvrtok hlasovať o práve na potrat, ako o základnom ústavnom práve EÚ! -

Europarlament chce už vo štvrtok hlasovať o práve na potrat, ako o základnom ústavnom práve EÚ!


8. apríla 2024
  Krátke správy

Ešte ani pomaly nestihli demontovať z Eiffelovej veže odporný slogan pro-potratového pseudonáboženstva – „Moje telo, moja voľba“ (ktorý však zázračne prestal platiť počas pandemickej hystérie, keď nanucovali ľuďom medicínske opatrenia), ešte ani neuschli podpisy na novom ústavnom zákone Francúzskej republiky o práve na potrat a už sa chystá aj v Európskom parlamente pokračovanie krájania tejto nikdy nekončiacej progresívnej salámy.

Ilustračný obrázok, zdroj: flickr.com

Vo štvrtok plánuje Európsky parlament hlasovať o uznesení, ktoré zavedie právo na umelý potrat pre všetky štáty únie:

https://www.europarl.europa.eu/news/it/agenda/briefing/2024-04-10/10/rendere-il-diritto-all-aborto-un-diritto-fondamentale-dell-ue

https://www.europarl.europa.eu/plenary/en/vod.html?mode=chapter&vodLanguage=IT&internalEPId=1710403340487&providerMeetingId=4790ad9b-52f0-4aa6-3c2b-08dc39e9671e#

Poslanci by chceli v uznesení, o ktorom sa bude hlasovať vo štvrtok, potvrdiť svoje želanie začleniť právo na umelé prerušenie tehotenstva do Charty základných práv Európskej únie. Zdôvodňujú to tým, že tzv. „reprodukčné zdravie“ by nemalo patriť do vnútornej kompetencie členských štátov EÚ.

Európsky parlament už vo roku 2022 odsúdil zhoršovanie (?) sexuálneho a reprodukčného zdravia žien v USA a niektorých krajinách EÚ, pričom deklaroval, že urobí všetko pre to, aby zaručil ich ochranu a teda aj práva žien.

Takáto zmena a doplnenie Charty základných práv EÚ by si mali vyžadovať jednomyseľný súhlas všetkých členských štátov. Vďaka komplotu sa však vo štvrtok 11. apríla 2024 prostredníctvom dohody s Európskou komisiou bude hlasovať o návrhu, aby sa vražda stala základným právom Európskej únie.

Tento návrh a jeho schválenie, ak sa dosiahne väčšina, by znamenal ďalší krok vpred pre pro-potratový svet a kultúru smrti a krok smerom k priepasti. Nebezpečenstvom dneška je prijať bez akéhokoľvek rozmýšľania a škandálu zákon, ktorý chráni akt proti dôstojnosti človeka a proti samotnému právu na život, II, c. 1 v Charte základných práv Európskej únie. Váha parlamentnej voľby na európskej úrovni má napriek zákonodarnej nemohúcnosti hodnotu a závažnosť, ktorá dopadá na každý jednotlivý štát, a prispieva k vytváraniu čoraz silnejšej koncepcie relativizácie základných morálnych pravidiel.

Len na okraj môžeme podotknúť, že tzv. konzervatívne a pokrokové kresťanské sily na Slovensku nás neustále presviedčajú o tom (aj pri poslednej voľbe prezidenta), že musíme brániť nejaké európske hodnoty a že Európska únia je kresťanský projekt.

Teraz prichádzajú ďalšie „dôkazy“ o tom, aké sú to tie „európske hodnoty“, ktoré máme brániť a obhajovať.

BM

Zdroj: La Nuova Bussola Quotidiana, titulný ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Mária Magdaléna de’ Pazzi, panna a rehoľníčka

O Matke nášho Vykupiteľa

Sexualita ako subjektívny zážitok alebo ako súčasť objektívneho poriadku? O dvoch nezmysloch súčasnej liberálnej feministickej teológie

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, II. časť