Český kňaz Halík opäť vyrazil do boja za pokrokovú a liberálnu Tútokrajinu: Modlime sa za ohrozené Slovensko! -

Český kňaz Halík opäť vyrazil do boja za pokrokovú a liberálnu Tútokrajinu: Modlime sa za ohrozené Slovensko!


27. septembra 2023
  Krátke správy

Český kňaz Tomáš Halík, hviezda európskej libero-scény, je známy tým, že mu leží na srdci aj osud Slovenska. Preto sa úprimne kamaráti s pani prezidentkou Čaputovou, neomarxistickou podporovateľkou potratov, LGBT a rodovej rovnosti, s emeritným otcom arcibiskupom Bezákom, a so všetkými pokrokovými občanmi Slovenska.

A nielen to. Ak by sme parafrázovali slová umierajúceho súdruha Winetoua z politicky korektného socialistického prekladu románu Karla Maya, tak by mohli znieť: „Uff, Halík miluje všetkých Slovákov.“ A chce pre nich to najlepšie – inkluzívnu, dúhovú a zelenú liberálnu demokraciu.

Český kňaz Tomáš Halík, hviezda európskej libero-scény
zdroj: youtube.com

Túto bohumilú víziu Slovenska však teraz, ako píše aj vo Švejkovi redaktor Čubička z Národnej politiky: „Obkľúčili nejaké mraky.“ A preto sa dôstojný pán Halík rozhodol reagovať, kým ešte nie je neskoro a vyškoliť úbohých Slovákov, ako už toľkokrát predtým. Viď:

https://christianitas.sk/tomas-halik-je-opat-zdeseny-samozvany-mentor-vyskolil-slovenskych-katolikov-tentokrat-v-kauze-orosch/

Na svojej stránke preto uverejnil burcujúci text (skutočnú propagandistickú lahôdku) s názvom Modlime sa za ohrozené Slovensko!

http://halik.cz/cs/aktuality/novinky/

A čím je Slovensko ohrozené? Protikresťanskou nenávisťou? Úpadkom mravov? Umelými potratmi? Sekularizáciou? Ale čo vás nemá. Teraz predsa ide o to najdôležitejšie (aspoň pre každého slušného kresťana) – o liberálnu demokraciu a Európsku úniu. Otec Halík píše v rámci politického školenia mužstva (PŠM):

Putinove Rusko už dlho vedie proti nám a všetkým bývalým sovietskym satelitom hybridnú vojnu pomocou dezinformačných médií a svojej piatej kolóny v našich krajinách. Veľmi mu záleží na tom, nájsť trójskeho koňa vo vnútri Európskej únie, na jej postupné rozloženie, k deštrukcii Európy a celého medzinárodného právneho poriadku. Teraz sa najviac zameral na Slovensko.“

Nasleduje vyznanie lásky:

Narodil som sa v Československu a prežil v ňom väčšiu časť života; milujem slovenský národ, slovenčinu a slovenskú krajinu, nikdy nebudem schopný vnímať Slovensko ako cudzinu; cítim s ním spolupatričnosť.“

Ale napriek bezbrehej láske stojí pred nami opäť starý dobrý český pomocný učiteľ z roku 1919, prichádzajúci na Slovensko vyškoliť barbarov. Hodnotí neposedných slovenských školákov a varuje ich pred zlými výsledkami:

Terajšie voľby na Slovensku sú nielen osudovou morálnou skúškou kultúrnosti slovenského národa (Čiže pokiaľ sa slovenský národ nezachová podľa predstáv vdp. Halíka, tak nie je kultúrny?), ale majú aj veľký význam pre budúcnosť nášho kontinentu.“

A ako to na tom zaostalom Slovensku fungovalo, než prišli dobrí liberáli a progresívci? A čoho návrat hrozí, keď už aj taký pokrokový kňaz vyzýva k takej zastaranej metóde dialógu – modlitbe? Sú to hrozné veci:

Pokiaľ sa klany nacionalistov a fašistov, napojené na kriminálne podsvetie, zmocnia vlády nad Slovenskom, môže to znamenať odtrhnutie Slovenska od európskej civilizácie a politickej kultúry, smerom k chaosu divokého Východu.

Ale ako to? Veď na východ od Slovenska je predsa skvelá Ukrajina, kolíska dneperskej demokracie a najväčšia súčasná obhajkyňa európskej civilizácie a politickej kultúry. Nepomýlil sa otec Halík náhodou? Tam predsa západná európska civilizácia a politická kultúra prekvitá, takže čo by malo byť na tom východe zlé? Tam predsa nie sú žiadni fašisti a nacionalisti…

Spomínate si na podobné reči spred cca 25 rokov? Na Európu, ktorá sa končí na rieke Morave? Na balkánske Slovensko? Vskutku veľmi zvláštny druh lásky a milovania…

Čo vlastne otec Halík na tom Slovensku miluje? Vydržte, už to z neho lezie:

Počas vlády prezidentky Čaputovej, ktorá veľmi dôstojne reprezentuje Slovensko na medzinárodnej scéne a ktorá je veľmi uznávaná tiež u nás (Tak to je skutočne argument najvyšší!), bolo bratstvo medzi našimi dvoma národmi pravdepodobne najpevnejšie v dejinách.“

Skutočne? A za čo potom dostal premiér Fico najvyššie české štátne vyznamenanie – Rad Bieleho leva? Žeby si ho pokútne kúpil? Ale načúvajme radšej ďalej citom, pretože otca Halíka urážajú „hulvátske“ spôsoby slovenských dezolátov voči neopakovateľnej pani prezidentke a preto varuje:

Teraz chcú strojcovia a hlavní aktéri týchto útokov urobiť hulvátstvo a agresivitu určujúcou klímou verejného života na Slovensku.“

Ale ako to, veď sme od ideových súputníkov otca Halíka počúvali náreky nad slovenským hulvátstvom celé desaťročia. Takže ako to, že práve „teraz“? Znamená to, že Slováci neboli hulvátmi len za vlády madam Čaputovej, inak stále predtým a zrejme aj potom?

Otec Halík však zaiste nemá čas na nejaké hlúpe otázky, on zachraňuje Európu. Je toho skrátka na neho veľa. Posúďte už len v telegrafickej skratke:

„… Slovenskom, rútiacim sa do područia Putinovho Ruska… nová železná opona… modlím sa za česť a prorockú odvahu slovenskej cirkvi (Rozumej, aby sa postavila do boja za Progresívne Slovensko)… chválil Husáka… sviečková demonštrácia… Ján Kuciak… modlime sa za budúcnosť ohrozeného Slovenska!

Uf, a máme to za sebou. To bol ale nárez! Hotová propagandistická cukráreň.

Vskutku, modlime sa… Aby niečo také ako mentalita Tomáša Halíka nikdy nevyhralo na Slovensku. Inak, beda porazeným…

BM

Zdroj: halik.cz, titulný ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Trump obvinil Bidena a jeho progresívno-liberálnu kamarilu z prenasledovania katolíkov

Vatikán vo Francúzsku blokuje vysviacku piatich kňazov u Misionárov Božieho milosrdenstva. Dôvodom je tradičná liturgia

Potřeba víry a její zneužití

Hrob – kniha života