Bývalý LGBT aktivista sa obrátil na vieru vďaka tradičnej svätej omši. Kardinál Burke opísal jeho konverziu -

Bývalý LGBT aktivista sa obrátil na vieru vďaka tradičnej svätej omši. Kardinál Burke opísal jeho konverziu


21. novembra 2023
  Krátke správy

Počas nedávnej konferencie s názvom Call to Holiness Conference, ktorá sa konala koncom októbra, ale záznamy z nej boli uverejnené až teraz, kardinál Raymund Leo Burke účastníkom konferencie sprostredkoval príbeh aktivistu za LGBT, ktorý sa obrátil vďaka tradičnej sv. omši.

Zdroj: wikimedia commons

Životný príbeh zmieneného konvertitu sa dostal na pretras vďaka jednej otázke z publika, ktorá znela – Prečo sa mladí ľudia zaujímajú o tradičnú omšu.

Kardinál Burke začal odpoveď príbehom mladého muža: „V júni tohto roku som mal dojímavý zážitok.“ Bolo to v meste St. Louis, kde je Oratórium sv. Františka Saleského, kde sa vtedy konali duchovné cvičenia s kanonikmi Inštitútu Krista Kráľa, ktorý patrí k zasväteným inštitútom Ecclesia Dei, slúžiacim výhradne tradičnú svätú omšu.

Kardinál Burke pokračoval: „Prišiel ku mne mladý muž. Spýtal sa ma, či si pamätám na Popolcovú stredu 2004.“ Pamätal som si veľmi dobre. Ako nový arcibiskup v St. Louis slúžil vtedy svätú omšu na katolíckej strednej škole. Skupina študentov proti nemu protestovala nosením dúhových LGBT pások na rukávoch. Protestovali proti budúcemu kardinálovi za to, že inicioval v štáte Missouri referendum na podporu manželstva výlučne pre muža a ženu.

V júni 2023 stál jeden z týchto mladých mužov opäť pred kardinálom, ale s úplne iným posolstvom: „Prišiel som Vám povedať, že to ľutujem,“ zaznelo z úst mladého muža. A pokračoval v dojímavom svedectve:

Bol som vodcom gej klubu a viedol som nemravný život. Boh ma priviedol sem a priviedol ma do kostola, kde som uvidel nádhernú obetu svätej omše, a to ma inšpirovalo k tomu, aby som sa pokúsil napraviť svoj život.

Kardinál k jeho slovám pre účastníkov konferencie dodal: „Toto je forma rímskeho obradu, ktorá sa vyvinula od čias pápeža sv. Gregora Veľkého, dokonca ešte skôr, a je v nej sila, ktorá je jednoducho obrovská.“

Nie je to jediný prípad, keď sa bývalý homosexuál vrátil, aby sa ospravedlnil tomuto prelátovi, zapálenému za slúženie tradičnej svätej omše. Keď bol ešte biskupom v La Crosse vo Wisconsine, Burke dostal katolícke predmety od otvorene homosexuálneho muža, ktorý sa vzdal svojej viery. Odovzdal mu ich ostentatívne s tým, že už ich nebude nikdy potrebovať.

Po niekoľkých rokoch sa však tento muž objavil pre kardinálom a pokorne sa ho spýtal, či si na neho pamätá a či náhodou nemá tie veci, ktoré mu pred rokmi s pýchou odovzdal. Kardinál Burke mu odovzdal krabicu s predmetmi, ktorú uchovával. Keď sa ho obrátený hriešnik opýtal prečo, kardinál mu odpovedal: „Veril som, že sa vrátite.“

BM

Zdroj: LifeSiteNews, titulný ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons

***

Portál Christianitas.sk svojim čitateľom odporúča:

Kniha Obraňujme vyšší zákon s podtitulom Hnutie LGBT a obrana kresťanskej morálky kolektívu autorov Americkej spoločnosti pre obranu Tradície, rodiny a vlastníctva (TFP) dáva čitateľovi jednoznačnú odpoveď na otázku: Prečo musíme odmietať „sobáše“ medzi ľuďmi rovnakého pohlavia ako aj požiadavky homosexuálnej loby?

K tejto obsahom pozoruhodnej knihe napísal príhovor otec arcibiskup Mons. Ján Orosch, z ktorého zacitujme: „Táto hlboká pravda, ktorá je uvedená v predstavovanej knihe o skutočnosti homosexuálnej revolúcie, pozorovateľnej na celom svete, dokonale ilustruje realitu vzbury hriechom poznačeného človeka, voči svojmu Stvoriteľovi.

A slová z recenzie doc. RNDr. Vladimíra Palka CSc.: Ak sa chcete zoznámiť s knihou, ktorá opisuje úspešnú históriu, taktiku a stratégiu hnutia, a vyzbrojuje čitateľa argumentačne do zápasu proti ideológii LGBT, potom odporúčam knihu „Obraňujme vyšší zákon“.

Uvedenú knihu si môžete objednať na adrese:

https://www.christianashop.sk/obranujme-vyssi-zakon/

V našom e-shope si však môžete objednať vo výraznej zľave aj ďalšie zaujímavé tituly – viac informácií na našej stránke christianashop.sk/.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.