Biskup z Lúrd je pripravený odstrániť zo svätyne Rupnikove mozaiky -

Biskup z Lúrd je pripravený odstrániť zo svätyne Rupnikove mozaiky


6. februára 2024
  Krátke správy

Biskup Jean-Marc Micas z Tarbes a Lúrd uviedol, že v posledných týždňoch dostal „hromadu listov“ od katolíkov z celého sveta, v ktorých ho najmä katolícke ženy žiadajú, aby odstránil z chrámu v Lurdoch mozaiky Marka Rupnika. Marka Rupnika vylúčili z jezuitského rádu kvôli jeho sexuálnym a sadistickým útokom na zasvätené ženské osoby, kvôli neposlušnosti a z dôvodu poskytnutia rozhrešenia ženskej osobe, s ktorou udržiaval sexuálny pomer.

Biskup Jean-Marc Micas z Tarbes a Lúrd
zdroj: snímka obrazovky/youtube.com

Lurdský biskup Jean Marc Micas pre Catholic News Agency uviedol: „Dúfam, že sa o odstránení Rupnikových mozaík rozhodne do tejto jari.“ Biskup Micas ešte minulý rok vytvoril odbornú komisiu, ktorá má rozhodnúť o ich budúcnosti. „Rupnikove násilnícke aktivity sú neprijateľné, jeho výzdoba rozdeľuje katolícke spoločenstvo. Toto zamestnáva moju myseľ a srdce každý deň, modlím sa za Rupnikove obete zneužívania,“ uviedol biskup Micas.

Dostali sme hromadu listov od rozhnevaných katolíkov, ktorým prekáža, že Rupnikove mozaiky neboli odstránené. Alarmujúce sú príspevky žien, ktoré sú obzvlášť rozhorčené skutočnosťou, že dosiaľ Rupnikove mozaiky neboli odstránené. Anglická dobrovoľníčka, ktorá v Lurdoch pomáha chorým mi povedala, že všetci chorí prichádzajú do lurdskej Baziliky Nepoškvrneného počatia, aby sa vyliečili, uzdravili a našli duchovnú útechu. Rupnikova výzdoba ich zraňuje, pretože už nevidia vo výzdobe Baziliky Nepoškvrneného počatia Ruky Panny Márie, ale (chlípne a sadistické) ruky otca Rupnika,“ uviedol biskup Jean Marc Micas.

Rovnako aj členovia komisie pre odstránenie Rupnikových mozaík, ktorí patria k renomovaným odborníkom z odboru architektúry, kunsthistórie a estetiky, zaujímajú k Rupnikovým mozaikám negatívny postoj. Bez ohľadu na zvrátenú Rupnikovu minulosť sa jeho maľby podľa vyjadrenia odborníkov ani architektonicky nehodia ku neogotickej kamennej fasáde svätyne.

Modlime sa, aby bolo nechutné Rupnikove dielo z Lurdskej svätyne odstránené. Je predsa nemysliteľné, aby výzdoba sexuálneho predátora a latentného sadistu zdobila jeden z najvýznamnejších katolíckych chrámov na svete. A tiež je úplne nemysliteľné, aby Rupnikova výzdoba zdobila chrámy aj na Slovensku.

Budeme sa opakovať, ale ako som už napísal v poslednom príspevku, venovanom Markovi Rupnikovi: https://christianitas.sk/sexualny-predator-a-pseudoumelec-rupnik-bol-aj-zvratenym-sadistom/ na Slovensku máme v niektorých kaplnkách a kostoloch výzdobu, ktorej autorom je práve umelecký štukatér, sexuálny predátor a latentný sadista Marko Rupnik. Prinajmenšom však ide o katedrálu Ordinariátu OS a OZ SR v Bratislave Krasňanoch, farský kostol sv. Gorazda v Nitre na Klokočine a tiež katolícky chrám v Spišskej Novej Vsi.

Samozrejme chápeme, že v danej dobe, keď sa výzdoba spomenutých interiérov slovenských chrámov dohadovala a Rupnikovi sa za jeho umelecký nevkus bohato platilo, nikto zo zodpovedných ani len netušil, akou je Rupnik nechutnou karikatúrou človeka.

Dnes to však už známe je, a ak Rupnikova tvorba zo slovenských chrámov nebude odstránená, je to podobné, ako keby kompetentní odmietli odstrániť Stalinovu sochu z námestia SNP v Bratislave, alebo by v SNG v Bratislave vystavovali Hitlerove akvarely. Ak teda Rupnikove maľby na Slovensku nebudú odstránené, vysiela sa tým do katolíckej obce na Slovensku nepochopiteľný signál svedčiaci o tom, že žiadny morálny problém v súvislosti s Markom Rupnikom neexistuje.

Okrem toho, položme si znovu nasledujúce otázky: „Ako sa asi môžu cítiť slovenské ženy a dievčatá v chrámoch, ktoré zdobil latentný sadista a sexuálny predátor Marko Rupnik? Ako sa môžu cítiť slovenskí policajti a vojaci, ktorých heslom je „Pomáhať a chrániť“ vo svojej katedrále, zdobenej sexuálnym delikventom, keď ich úlohou je chrániť spoločnosť aj pred takýmito delikventmi? A ako sa majú v takýchto chrámoch cítiť slušní katolícki muži a chlapci, ktorí sú vychovávaní ku katolíckej rytierskosti a slušnému správaniu voči ženám?

Teší nás, že podobnú argumentáciu, akú sme použili v kritickom článku voči Rupnikovej výzdobe na Slovensku, používa aj francúzsky biskup Micas z Lúrd a tiež tisíce rozhorčených katolíkov vo svete. Sme presvedčení, že akceptácia diela sexuálneho predátora a latentného sadistu, ktorý útočil voči ženám, je totiž naozaj cez čiaru a vysiela neadekvátny morálny signál nielen do katolíckeho spoločenstva.

BK

Zdroj: Catholic News Agency, titulný ilustračný obrázok, zdroj – snímka obrazovky/youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista

Nadužívanie a zneužívanie slova „láska“ v Cirkvi ako duchovný kastračný nástroj proti katolíckej bojovnosti

Kresťanská tradícia Európy: Procesie a vlečky v akte kajúcnosti a smútku