Biskup Milewski: „Kresťania vidia zmysel v utrpení, starobe a chorobe, pretože sám Ježiš trpel a zomrel za nás“ -

Biskup Milewski: „Kresťania vidia zmysel v utrpení, starobe a chorobe, pretože sám Ježiš trpel a zomrel za nás“


13. februára 2024
  Krátke správy

My, kresťania, vidíme zmysel v utrpení, starobe a chorobe, pretože sám Pán Ježiš Kristus trpel a zomrel za nás, aby nás zachránil od hriechu a smrti. Vykúpil svet a dal zmysel všetkému, čo sa vo svete deje. Je to viera v Ježiša a dôvera v Neho, ktoré nám dávajú vnútornú silu čeliť všetkému, čo príde. Nešťastia nám nemusia vziať radosť, ale paradoxne sa môžu stať cestou k finálnej, nekonečnej radosti v Bohu,“ povedal biskup Mirosław Milewski v Domove seniorov Leonianum v Sikorzi pri Płocku.

Biskup Mirosław Milewski
zdroj: wikimedia commons

Hierarcha poznamenal, že existuje veľa príkladov ľudí, ktorí sa riadili touto perspektívou počas svojho života až do konca. Svätý Ján Pavol II. navštívil Lurdy niekoľko mesiacov pred svojím odchodom do večnosti, stretol sa s pútnikmi a spolu s nimi predkladal modlitby a nádeje Bohu. Všetci sa zverili materinskej láske Panny Márie a prosili o požehnanie a útechu u jej Syna a Nášho Pána Ježiša Krista. „Bolo to mimoriadne dojímavé modlitbové stretnutie trpiaceho pápeža a chorých pútnikov,“ zdôraznil biskup Milewski a pripomenul ružencovú procesiu, počas ktorej pápež priznal, že „došiel na koniec svojej pozemskej púte“.

Biskup Milewski pripomenul aj postavu sv. Faustíny, ktorá učí „ako prežívať strach spojený s chorobou a utrpením“. Keď mala len 22 rokov, zažila temné chvíle vo svojom živote, ktoré ju prinútili volať po Božom milosrdenstve. Mnohokrát upadla do presvedčenia, že Boh ju nechal samú, odmietol ju, ale nakoniec „prešla touto bolestnou skúsenosťou víťazne“. V ťažkých situáciách jej pomohla modlitba k Ježišovi a Panne Márii.

Biskup Milewski tiež zdôraznil, že Boh je dobrý, milosrdný a milujúci Otec. „Musíme Mu dôverovať, aj keď jeho múdrosť, lásku a rozhodnutia niekedy nedokážeme pochopiť v úplnosti.

BK

Zdroj: KAI, titulný ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Vernosť k EÚ „bis zum bitteren Ende…“? Čo bude robiť Cirkev, ak sa Európska únia rozpadne?

Biskup Strickland: „Tichí a poslušní pastieri“ zrádzajú Krista svojím tichom a apatiou

Nemecko: Progresívno-liberálne lynčovanie katolíckeho lekárnika, ktorý odmieta predať núdzovú antikoncepciu

Známy marketingový expert: Veriaci húfne utekajú z kostolov, pretože sú príliš súčasné. Cirkev robí jednu marketingovú chybu za druhou