Arcibiskup dal sväté prijímanie moslimskému duchovnému, odvolal sa pri tom na koncil a pápeža Františka! Kam až zájde tento rozklad? -

Arcibiskup dal sväté prijímanie moslimskému duchovnému, odvolal sa pri tom na koncil a pápeža Františka! Kam až zájde tento rozklad?


7. septembra 2023
  Krátke správy

Zúfalí katolíci si už pomaly zvykajú na správy ohľadom podávania svätého prijímania protestantom, propagátorom potratov a sodomitom, ale to, že arcibiskup podá sväté prijímanie moslimskému duchovnému je novinka, ktorá vzbudzuje pochybnosti o základnom nastavení tak podávateľa, ako aj prijímajúceho.

Zdroj: Collections – GetArchive

Arcibiskup z Londriny v Brazílii, Geremias Steinmetz udelil sväté prijímanie moslimskému duchovnému počas pohrebnej omše za kardinála Geralda Majellu Angela, ktorý zomrel pred niekoľkými dňami vo veku 89 rokov. Incident vyvolal okamžite medzi katolíkmi pobúrenie a prelát sa musel k svojmu počínaniu vyjadriť. Ako to v podobných prípadoch často býva, jeho vysvetlenie pripomína nevierohodné vykrúcanie školáka prichyteného pri fajčení.

Šejk Ahmad Saleh Mahairi pôsobí v mešite Rei Faical, a ako vo svojom vysvetlení jeho svätokrádežného prijímania uviedol arcibiskup Steinmetz „poznal kardinála Angela od 80. rokov 20. storočia“. Ťažko povedať, či je to poľahčujúca alebo priťažujúca okolnosť, v každom prípade Steinmetz navyše tvrdí, že „šejk je mužom známym v rôznych sférach spoločenského života a ku katolíckej Cirkvi si počína úctivo“.

Tak prečo mu rovno nepodať sv. prijímanie, však?

Sú tu však pre šejka, ako sa zrejme domnieva Stenmetz, ešte ďalšie „poľahčujúce“ okolnosti: „Bol tiež priateľom ďalšieho arcibiskupa z Londriny, zosnulého Albana Cavallina, s ktorým mal blízky vzťah.“

Tak to je samozrejme nesmierne povzbudzujúce. A ako k incidentu vlastne došlo?

Ako priateľ sa zúčastnil na eucharistickom slávení, a keď vstúpil do zástupu prijímajúcich, prijal Kristovo Telo.“

Tu sa natíska hneď niekoľko otázok: Prečo vôbec moslimský duchovný, ktorý nie je nevzdelaný a dobre chápe, čo sa na omši deje (veď bol predsa dlhodobým priateľom Cirkvi, ako tvrdí arcibiskup) vôbec vstúpi do zástupu veriacich a ide na prijímanie? Žeby mu to niekto navrhol? Ako to, že mu Hostiu podá arcibiskup Steinmetz, ktorý ho pozná a dobre vie, že nie je kresťanom-katolíkom?

Čo je horšie, šejk prijímal na ruku a arcibiskupa dobehli zábery, ktoré jednak dokazujú, že mu prijímanie podal on, ale navyše ukazujú, že šejk Hostiu neskonzumoval!!! Priznal to aj arcibiskup Stenmetz:

Zábery z vysielania svätej omše ukazujú, že šejk Mahairi prijíma Eucharistiu z mojich rúk, ale nie je na nich vidieť, ako ju konzumuje. Vzhľadom na dôsledky týchto záberov (rozumejme: vzhľadom na to, že som bol prichytený pri čine, pozn. red.) som požiadal generálneho vikára arcidiecézy Londrina, otca Rafaela Solana, aby sa so šejkom porozprával a objasnil situáciu.“

Tu si môžu ctení čitatelia pozrieť fotografiu: https://www.acidigital.com/noticia/56041/arcebispo-de-londrina-da-comunhao-a-um-muculmano

A čo šejk? Priznal sa, že ako príslušník náboženstva, ktoré považuje sväté prijímanie za modloslužbu, naložil s Božím Telom nehodne? Kdeže, vikárovi povedal, že po prevzatí (!) Hostie „išiel do svojej lavice, sadol si a Hostiu skonzumoval“. Ako inak…

Dokonca prišiel aj s teologickým vysvetlením svojho svätokrádežného prijímania: arcibiskup Albano mu vraj pred mnohými rokmi vysvetlil, že Eucharistia je Telo Ježišovo, ktorý je považovaný za proroka islamu, ako sa uvádza v dokumente II. vatikánskeho koncilu Nostra Aetate o vzťahu Cirkvi s nekresťanskými náboženstvami!

Výborne, ovocie „nových Turíc“ už zrejme začína dozrievať. Možno dokonca už trošku aj zahníva.

Tým to však ešte neskončilo. Po tomto vysvetlení prelát Steinmetz uviedol, že považuje incident za vysvetlený a aby svoju nevinu ešte zdôraznil, tak začal citovať pasáže z dokumentu Desiderio desideravi, ktorý pápež František zverejnil v roku 2022. Dokument sa zaoberá – liturgickou formáciou Božieho ľudu. A teda zrejme aj šejkov.

V Kódexe kánonického práva sa zase píše, kánon 844, že „katolícki vysluhovatelia dovolene vysluhujú sviatosti iba katolíckym veriacim, ktorí ich takisto dovolene prijímajú iba od katolíckych vysluhovateľov pri neporušení predpisov.

Ale to zrejme už neplatí. Veď sme predsa vykročili na synodálnu cestu…

BM

Zdroj: Catholic News Agency, titulný ilustračný obrázok, zdroj – Collections – GetArchive


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť

Nový dokument o pápežskom úrade: I. vatikánsky koncil sa má nanovo interpretovať, dogmy nanovo vyložiť, funkcie pápeža prehodnotiť. Čo nás ešte čaká?

Brazília: V parlamente bol predložený návrh zákona, ktorý prirovnáva interrupciu k vražde

Protestanti radi opisujú Luthera ako žiaka sv. Augustína. Luther však v skutočnosti sv. Augustínom pohŕdal