Arcibiskup Cordileone poďakoval kňazom, ktorí slúžili počas covid-obmedzení tajne sväté omše: „Som na vás hrdý!“ -

Arcibiskup Cordileone poďakoval kňazom, ktorí slúžili počas covid-obmedzení tajne sväté omše: „Som na vás hrdý!“


1. júna 2023
  Krátke správy

Udávaní vlastnými pokrokovými veriacimi, prenasledovaní médiami, štátom aj vlastnou Cirkvou, dočkali sa nakoniec kňazi, ktorí odmietli iracionalitu pandemických obmedzení a slúžili tajne sväté omše, aspoň drobnej satisfakcie. Arcibiskup Salvatore Cordileone zo San Francisca im verejne poďakoval.

Ilustračný obrázok, zdroj: flickr.com

Urobil tak počas slávnostnej vysviacky novokňazov minulý piatok v Kostole amerických mučeníkov, ktorý sa nachádza v meste Lincoln. Išlo o vysviacku novokňazov zo seminára Kňazského bratstva svätého Petra (FSSP) v Dentone.

Arcibiskup najprv v kázni zdôraznil, že „je to Eucharistia, ktorá nás spája v spoločenstve Božej lásky a milosti, čo nám umožňuje pokračovať v poslaní Nášho Pána, ktoré On zveril svojej Cirkvi. Bez Eucharistie nie sme ničím.“

Z toho logicky odvodil: „V dôsledku toho bez kňazstva nie sme ničím.

A dodal: „Teraz máme pandémiu šťastne za sebou, ale stále je v pamäti našich ľudí smútok, ktorí mnohí z nich zažili po tom, ako im odňali Eucharistiu.“

Potom vyslovil kľúčovú vetu:

Viem, že mnohí z vás, ktorí ste kňazmi Kňazského bratstva, našli spôsoby ako slúžiť omšu pre svoj ľud, dokonca aj tajne. Som vám za to vďačný a som na vás hrdý, že ste to urobili.“

Arcibiskup trpko konštatoval, že samotný boj za „povolenie sv. omší“ v San Franciscu, kde boli obmedzené drakonickými opatreniami miestnych úradov, by si zaslúžil „samostatnú dvojhodinovú prednášku“. Na Slovensku možno aj trojhodinovú.

Spomenul ako paralelu k hladu veriacich po svätých omšiach a Eucharistii príbeh poľsko-amerického kňaza Waltera Ciszeka, ktorý bol väznený komunistickým režimom v Sovietskom zväze. Svätá omša a Eucharistia pre neho znamenala toľko, že sa tešil, keď ho konečne poslali na Sibír do pracovného tábora – tam mohol, na rozdiel od väzenia, opäť slúžiť tajne svätú omšu.

Aj na Slovensku sa našli odvážni kňazi, ktorí slúžili tajne sväté omše počas veľkého pandemického cvičenia. Pokrokové médiá a vlastní veriaci ich udávali s pocitom dobre vykonanej práce! V televízii sme potom mohli sledovať reportáže o ich „zločinoch“. Je čas im za tieto „zločiny“ poďakovať.

Ich odvaha a zmysel pre vyššiu povinnosť je totiž pre nás zárukou, že ak sa nový totalitný protikresťanský režim rozprestrie nad krajinou, budú medzi nami stále kňazi, ktorí sa nezľaknú a umožnia nám účasť na obete svätej omše, ako aj prijímanie Božieho Tela.

Ďakujeme a sme na vás hrdí!

BM

Zdroj: LifeSite News, ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Žili v Pompejach kresťania? O slávnom slovnom štvorci (trochu) inak

Iránsky prezident v OSN: „Svet očakáva moslimského spasiteľa a on už je medzi nami“

Podpora udavačstva zo strany nemeckej vlády pripomína pomery v Tretej ríši a bývalej NDR

Slovo kňaza alebo Ako sa nepomýliť pri volebnej urne