Aké to bude pre bezbožných uvidieť anjela? -

Aké to bude pre bezbožných uvidieť anjela?


23. apríla 2023
  Pokladnica viery

Nakoniec nás sväté Písmo poučuje, ako veľmi človeka vyľaká zjavenie anjela, zvlášť ak sa zjavuje v strašnej podobe. Preto svätý Daniel, keď uvidel svätého anjela, hovoril: „Pane, pretože ťa vidím, rozväzujú sa mi kĺby a nezostáva vo mne sila, ale aj môj dych sa zaráža a môj výzor sa zmenil, až som zamdlel.“ Nakoniec aj v evanjeliu je napísané, že strážnici pri Kristovom hrobe „zostali ako mŕtvi zo strachu pred anjelom, ktorého uvideli“. Ak jeden zbadaný anjel zrazil na zem tých, čo ho uvideli, ako potom zavrhnutých vystraší pohľad na nespočítateľné tisíce anjelov? (…)

Pozerať na nich všetkých bude pre zavrhnutých nevypovedateľne krutým trestom, obzvlášť preto lebo svätí anjeli na seba (Iz 3,14; Mt 25,31; Dan 10,7; Mt 28,4) zoberú podoby viac alebo menej desivé a to podľa úradu, ktorý im Boh zveril. Pokiaľ ide o bezbožných, vtedy však budú mať anjeli veľmi prísnu a hroznú úlohu, lebo ich úlohou bude oddeliť týchto od spravodlivých a zvrhnúť ich do pekelného ohňa.

Z toho je teda zrejmé, že zavrhnutým sa vtedy objavia v najdesivejších podobách.

Dionýz Kartuzián – O posledných veciach človeka: Smrť, Boží súd, Peklo a Nebo


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní

Na slovíčko s Michaelom Mattom a Johnom-Henrym Westenom