A je to tu. Dúhoví aktivisti sa obrátili na Ústavný súd SR -

A je to tu. Dúhoví aktivisti sa obrátili na Ústavný súd SR


17. mája 2023
  Krátke správy

Tak, ako sme predpovedali – na základe pozorovania vyjadrení euroúradníkov – slovenská dúhová loby sa obrátila na Ústavný súd. O čo ide? Skúste si tipnúť.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Dúhová Iniciatíva Inakosť za výdatnej podpory bývalej ministerky Márie Kolíkovej (strana SaS), Lucie Plavákovej z Progresívneho Slovenska a Moniky Kozelovej (bývalá členka OĽaNO) sa spoločne obrátili na Ústavný súd SR s požiadavkou na zrovnoprávnenie zväzkov párov rovnakého pohlavia.

Ide im podľa vlastných slov o „práva, ktoré im patria, aby sa vysporiadali s bežnými životnými situáciami ako napríklad dedenie, vdovské a vdovecké dôchodky, pokračovanie v živnosti po smrti partnera alebo partnerky, úrazové dávky, ošetrovanie chorého partnera a chorej partnerky, peňažné príspevky na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia, či informovanosť o zdravotnom stave partnera.“

V zjednodušenom preklade to znamená, že chcú, aby Ústavný súd aj Slovensku nariadil to, čo je bežnou praxou v západnej Európe – homosexuálne „manželstvá“ a adopcie detí. Dúhoví aktivisti sa tým napokon už ani nijako netaja. Ak Ústavný súd ich žiadosti vyhovie, môže potom „zaviazať parlament, aby pristúpil k zmenám“.

Zaujímavé je, že túto aktivitu podporili aj členovia Demokratov, ktorým šéfuje Eduard Heger, kedysi líder katolíckeho spoločenstva Martindom pri Dóme svätého Martina v Bratislave.

Táto iniciatíva bola súčasťou osláv „Dňa dúhovej stužky“ a pri tejto príležitosti Iniciatíva Inakosť poinformovala aj o tom, ktoré firmy pôsobiace na Slovensku podporujú LGBT a „vytvárajú inkluzívne prostredie“. Ich zoznam nájdete na priloženej sprievodnej fotografii.

Zdroj: fb Iniciatíva Inakosť

V tejto súvislosti odporúčame diskusiu na facebookovej stránke Slobody a Solidarity, kde sa objavilo množstvo kritických a nesúhlasných názorov, z ktorých nás zvlášť pobavil jeden odkaz: „Choďte to potom osláviť za naše a vypite bar…

MM

Zdroj: Facebook Iniciatíva Inakosť, sprievodný ilustračný materiál, zdroj – pixabay.com a fb Iniciatíva Inakosť


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Vatikán vo Francúzsku blokuje vysviacku piatich kňazov u Misionárov Božieho milosrdenstva. Dôvodom je tradičná liturgia

Potřeba víry a její zneužití

Hrob – kniha života

Kardinál Schönborn z Viedne sa podelil s novokňazmi o svoju múdrosť. Povedal im: „Prosím, len žiadne pobožné reči!“